Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
03.06.2019 2597

LOTTO Triathlon Energy Starogard - Skarszewy - ważne informacje przed startem!

##CZASnaCIEBIE, #imprezy, #starogard gdański

Przedstawiamy ważne informacje związane z organziacją imprezy LOTTO Triathlon Energy Starogard Gdański, prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi poniżej.

 

 

Drodzy Triathloniści,

Biuro zawodów Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy uruchomione zostanie w sobotę o godzinie 15:00. Biuro mieści się w holu Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Poniżej przesyłamy Wam praktyczne informacje związne z zawodami. Przeczytajcie je uważnie :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Biuro zawodów Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy znajduje się w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby, ul.Olimpijczyków Starogardzkich 1, Starogard Gdański.

Godziny otwarcia biura zawodów:

 • sobota, 8 czerwca 2019 od 15:00 do 20:00
 • niedziela, 9 czerwca 2019 od 7:30 do 10:00

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aby samodzielnie odebrać pakiet startowy należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów oraz otrzymasz smsem w sobotę);
 • okazać dokument ze zdjęciem;
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla innego zawodnika należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów oraz otrzymasz smsem w sobotę);
 • przekazać podpisaną kartę zawodnika (jak pobrać kartę zawodnika?) - tylko oryginalne karty wydrukowane z systemu!!!;
 • przekazać podpisane upoważnienie do odbioru pakietu startowego (druk upoważnienia);
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla sztafety należy:

 • podać przydzielony numer startowy sztafety (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać kartę zawodnika dla KAŻDEGO członka sztafety (karta zawodnika sztefety)
 • okazać dokument tożsamości osoby odbierającej pakiet startowy (jeden z uczestników sztafety)

W Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/4IM mogą wystartować wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu zawodów będą miały ukończone 18 lat. Na dystansie 1/8IM mogą wystartować osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat, ale warunkiem jest dostarcznie zgody podpisanej przez rodziców lub opiekunów prawnych (druk oświadczenia rodziców lub opiekunów prawnych).

UWAGA! W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które otrzymały numer startowy i są na liście startowej. Nie wolno przekazywać numeru startowego osobom postronnym.

Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich dystansów odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 19:00 na hali miejskiej im. Andrzeja Grubby. Zachęcamy do udziału w odprawie wszystkich zawodników, w szczególności debiutantów, przekażemy podczas odprawy ważne praktyczne informacje związane ze startem w zawodach i pokonaniem każdego etapu. Zostaną także omówione przepisy dotyczące rywalizacji w triathlonie.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Licencja PZTri - razem wspieramy Polski Triathlon!

Dokumentem niezbędnym do odbioru pakietu startowego na imprezach cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018 obok dokumentu tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) jest licencja Polskiego Związku Triathlonu.

Licencja wystąpuje w dwóch wersjach: rocznej i dziennej. Koszt licencji rocznej to 100 pln. Więcej o licencji rocznej można przeczytać TUTAJ

Licencja dzienna ważna na określone zawody to koszt 20 pln. Więcej informacji o licencji dziennej znajdziecie TUTAJ

Podczas zawodów cyklu LOTTO Triathlon Energy będzie możliwość zakupu licencji dziennej w biurze zawodów na stoisku Polskiego Związku Triathlonu. Opłatę za licencję można dokonać gotówką jak również kartą kredytową.

UWAGA! Licencji nie muszą posiadać zawodnicy startujący w sztafetach!!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

W ramach pakietu startowego każdy zawodnik otrzyma następujące świadczenia:

 • numer startowy na etap biegowy (nieobowiązkowy na rowerze)
 • chip do pomiaru czasu wraz z paskiem do zamocowania nad kostką
 • czepek pływacki z logo imprezy
 • komplet naklejek (sztyca, kask, worki do strefy zmian oraz na depozyt)
 • opaskę upoważniającą do wstępu do strefy zmian
 • Fit Shaker z logo imprezy
 • kosmetyk marki AA lub AA Men
 • 2 sztuki batonów proteinowych Bakalland
 • kupon na posiłek regeneracyjny jako część numeru startowego
 • egzemplarz gazety AKTYWNI Swim Bike Run oraz RaceBook Skarszewy - Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy
 • możliwość korzystania z bufetów na trasie imprezy
 • profesjonale zabezpieczenie każdej z tras imprezy (WOPR, Ochrona, OSP)
 • zabezpieczenie medyczne imprezy

UWAGA! Zapisy na imprezę są już zamknięte. W biurze zawodów będzie dostępna bardzo niewielka, ograniczona liczba pakietów startowych do sprzedaży dla zainteresowanych zawodników.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Strefa zmian będzie otwarta dla zawodników w następujących godzinach:

 • sobota, 8 czerwca w godzinach 17:00 - 21:00 - tylko strefa T2 przy stadionie, brak możliwości wstawiania rowerów do T1 w sobotę;
 • niedziela, 9 czerwca od 7:30 do 10:40;

 

 

 

Do strefy zmian wstęp mają wyłącznie zawodnicy posiadający założoną opaskę na rękę, która znajduje się w pakiecie startowym. Rowery wprowadzane do strefy zmian muszą mieć naklejony numer na sztycę podsiodłową. Aby odebrać rower po zawodach trzeba koniecznie posiadać: założoną na rękę opaskę oraz posiadać numer startowy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Transport dla zawodników - Shuttle Bus T2 --> T1

W niedzielę z miasteczka triathlonowego w centrum Starogardu Gdańskiego (przystanek przed wejściem do T2) kursować będą specjalne bezpłatne autobusy. Odjazdy autobusów w niedzielę dostosowane są do godzin startu poszczególnych dystansów:

9:30 - kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/4 IM

10:15 - kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/8 IM

Uwaga! Pierwszeństwo wsiadania do autobusów mają zawodnicy. Autobusy nie zabierają zawodników z rowerami. 

Transport powrotny dla pływaków w sztafetach oraz kibiców - wyjazd z T1 około 12:30 (dla obu dystansów).

WAŻNE!

Z uwagi na zapewnienie odpowiedniej ilości autobusów prosimy zawodników zainteresowanych transportem na start w niedzielę rano o przesłanie maila na adres do środy (5 czerwca, do godziny 20:00). W mailu należy koniecznie podać swój numer startowy.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Worek mokry - strefa zmian T1

W worku w strefie T1 należy umieścić wszystko co będzie potrzebne na etapie rowerowym. Oklejony worek należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

Buty rowerowe i kask mogą być pozostawione na rowerze, ale tylko pod warunkiem, że buty są na stałe wpięte w pedały. NIE MA MOŻLIWOŚCI POZOSTAWIANIA JAKICHKOLWIEK RZECZY OBOK ROWERU. Wszystkie rzeczy zostaną uprzątnietę przez służby organizatora. 

Po ukończeniu pływania i przebraniu się, wszystkie rzeczy z etapu pływackiego (pianka, okularki, czepek, itp.) należy umieścić w worku, a następnie worek wyrzucić do kosza znajdującego się przy wyjściu z przebieralni. Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione poza workiem oraz za worki, które nie zostały zawiązane.

Wszystkie worki pozostawione w strafie zmian T1 (zarówno worek niebieski jak i worek depozytowy) zostaną przewiezione przez Organizatora do strefy zmian T2. Zawodnicy nie mają konieczności powrotu do strefy zmian T1 po ukończeniu zawodów.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Worek suchy - strefa zmian T2

Rzeczy na trasę biegową zostawiamy w strefie T2 na parkingu przy stadionie OSiR w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie rzeczy muszą zmieścić się w czerwonym worku, który znajduje się w pakiecie startowym. Worek oklejony numerem startowym należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Parkingi dla zawodników i kibiców

W Starogardzie Gdańskim - możliwe jest parkowanie samochodów na terenie OSiR przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich. Dojazd do parkingu będzie możliwy do godziny 10:00. Miejsca parkingowe będą również dostępne na parkingu przy Urzędzie Pracy w Starogardzie Gdańskim.

Przy starcie w Skarszewach - parking dla zawodników znajduje się przy ośrodku Borówno, odległość do startu i strefy zmian z parkingu około 200 m.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Depozyt przed startem

W pobliżu strefy zmian T1 będzie się znajdował depozyt dla zawodników. Możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie w godzinach 10:15 - 11:40. Po ukończeniu zawodów rzeczy z depozytu zostaną przewiezione do T2 i będą wydawane na podstawie opaski oraz numeru startowego. Nie wyrzucajcie numeru startowego po ukończeniu zawodów, bowiem oprócz depozytu jest on również podstawą do odbioru Waszego sprzętu ze strefy zmian oraz posiłku regeneracyjnego po zawodach.

WAŻNE! Do depozytu przyjmowane są wyłącznie worki dostarczone przez organizatora w pakiecie startowym. Nie mamy warunków do przewożenia i przechowania dużych plecaków, toreb, itp. Prosimy dodatkowo o nie oddawanie do depozytu wartościowych rzeczy i sprzętu elektronicznego (telefony, tablety, komputery, aparaty fotograficzne) z uwagi na brak możliwości ich przechowywania przez organizatora. Wszystkie worki oddane do depozytu muszą być zawiązane, a rzeczy w worku odpowiednio zabezpieczone.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przypominamy harmonogram imprezy
i godziny startów w niedzielę 9 czerwca 2019:

8:45 Oficjalne otwarcie Skarszewy - Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy (ośrodek Borówno w Skarszewach)
11:00 START - dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM
12:00 START - dystans 1/8 IM, sztefata 1/8 IM
14:30 rozpoczęcie dekoracji Skarszewy - Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy (stadion OSiR im. Kazimierza Deyny)
15:00 zamknięcie tras wszystkich dystansów
14:00 - 15:30 - odbiór rowerów i worków ze strefy zmian

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Na trasie zawodów będą znajdowały się 2 punkty odżywcze wyłącznie na trasie biegowej. Bufet na rynku będzie oferował zawodnikom wodę w kubeczkach, napój izo w kubeczkach oraz banany.  Bufet na ulicy Kościuszki wyłącznie wodę w kubeczkach. Bufet na mecie będzie wyposażony w wodę, napój izotoniczny w kubeczkach i owoce.

Na mecie w strefie finiszera, każdy zawodnik będzie mógł skorzystać z basenów regeneracyjnych (zależnie od pogody) oraz skonsumować posiłek regeneracyjny, dodatkowo każdy zawodnik otrzyma w strefie regeneracji piwo.

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wasz komfort i dobre samopoczucie jest dla nas najważniejsze, jeśli macie jakieś pytania to jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem mailowym biuro(at)TriathlonEnergy.pl. Na wszystkie pytania również chętnie odpowiemy podczas odprawy technicznej.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Zespół Energy Events

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator