Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Poniżej przedstawiamy planowane trasy jakie będziecie mieli do pokonania podczas LOTTO Triathlon Energy Gniewino.

Ostateczny kształt tras będzie znany najpóźniej 14 dni przed zawodami po uzyskaniu uzgodnień od wszystkich zarządców dróg. 

Trasa pływacka - z uwagi na niski poziom wody w jeziorze Żarnowieckim start etapu pływackiego oddalony jest około 100 m od brzegu. Zawodnicy po przeliczeniu wchodzą do wody i muszą dojść do linii startu. Dystans 1/2 wykonuje 2 pętle, dystans 1/4 pokonuje 1 pętle, natomiast dystans 1/8 pokonuje 1 małą pętlę. Głębokość akwenu do 15 m, spodziewana temperatura wody 16 - 20 stopni. Pianki są dozwolone. 

Trasa rowerowa - na dystansie 1/2 - 90 km (4 pętle po 22,5 km), na dystansie 1/4 (2 pętle po 22,5 km), na dystansie 1/8 jedna pętla 22,5 km. Ruch drogowy zamknięty, na trasie znajdują się miejsca i skrzyżowania, gdzie wystąpuje poprzeczny ruch pojazdów. Zawody w konwencji bez draftingu. Kask sztywny obowiązkowy podczas całego etapu kolarskiego. Zawodnicy zobowiązani są do przedtrzegania przepisów ruchu drogowego. Na podjeździe pod zbiornik, na odcinku około 1,1 km wprowadzony jest dodatkowy pomiar czasu w celu wyłonienia najlepszej góralki i najlepszego górala w triathlonie. Początek i koniec podjazdu będzie oznaczony tablicami informacyjnymi.  

Trasa biegowa - pętla o długości 5,25 km - zawodnicy dysatansu 1/2 pokonują 4 pętle, zawodnicy dystansu 1/4 pokonują 2 pętle, a zawodnicy dystansu 1/8 pokonują jedną pętlę. Zawodnicy poruszają się lewym pasem trasy kolarskiej, po zakończeniu etapu kolarskiego do dyspozycji zawodników jest cała szerokość jezdni. 

Profil trasy kolarskiej LOTTO Triathlon Energy Gniewino - kliknij TUTAJ

Impreza Gniewino Triathlon Energy jest wspierana przez Gminę Gniewino - www.dobremiejsce.gniewino.pl - www.hotelmistralsport.pl

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator