Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Poniżej przedstawiamy planowane trasy jakie będziecie mieli do pokonania podczas LOTTO Triathlon Energy Chełmża.

Ostateczny kształt tras będzie znany najpóźniej 7 dni przed zawodami po uzyskaniu uzgodnień od wszystkich zarządców dróg.

Trasa pływacka - start etapu pływackiego znajduje się przy plaży miejskiej w Chełmży. Zawodnicy po przeliczeniu wchodzą do wody i kierują się w lewo do linii startu. dystans 1/4 pokonuje 1 dużą pętle, natomiast dystans 1/8 pokonuje 1 małą pętlę. Głębokość akwenu do 25 m, spodziewana temperatura wody 19 - 23 stopnie. Pianki są dozwolone.

Trasa rowerowa - rozpoczyna się dojazdem do pętli, który z uwagi na zabytkowy rynek w Chełmży rozpoczyna się około 100 m fragmentem kostki, po dojechaniu do pętli zawodnicy na dystansie 1/4 (2 pętle), na dystansie 1/8 jedna pętla. Z uwagi na konieczność dojazdu do pętli na trasie znajdują się trzy punkty nawrotowe, które są bardzo wyraźnie oznaczone zarówno na asfalcie, jak również tablicami informacyjnymi. Ruch drogowy zamknięty, na trasie znajdują się miejsca i skrzyżowania, gdzie wystąpuje poprzeczny ruch pojazdów. Zawody w konwencji bez draftingu. Kask sztywny obowiązkowy podczas całego etapu kolarskiego. Zawodnicy zobowiązani są do przedtrzegania przepisów ruchu drogowego.

Trasa biegowa - krótka pętla o długości 2,65 km - zawodnicy dystansu 1/4 pokonują 4 pętle, a zawodnicy dystansu 1/8 pokonują dwie pętle.Trasa prowadzi przez pomost nad jeziorem Chełmżyńskim na drugą stronę miasta.

 

Impreza Chełmża Triathlon Energy jest wspierana przez miasto Chełmża - www.chelmza.pl

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator