Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
05.06.2019 1792

Do wody w Skarszewach! 9 czerwca druga odsłona LOTTO Triathlon Energy

Po świetnym starcie sezonu triathlonowego w Gniewinie czas na drugą odsłonę tegorocznych imprez z cyklu LOTTO Triathlon Energy. Już 9 czerwca druga edycja zawodów, tym razem w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim.

Wyjątkowe strefy zmian

- LOTTO Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach są dla nas wyjątkowe ze względu na organizację stref zmian w dwóch różnych miejscach. Tak jak dla zawodników będzie to spore wyzwanie, tak dla nas jako organizatorów, aby sprostać całej operacji logistycznej. Mamy dobre doświadczenia z poprzednich edycji, dlatego jestem spokojny, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów LOTTO Triathlon Energy. 

Zawody triathlonowe w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach są specyficzne właśnie ze względu na lokalizację dwóch stref zmian. Uczestnicy najpierw odbiorą swój pakiet startowy, a następnie muszą zawieźć rower do strefy zmian T1. Organizatorzy zapewniają w dniu imprezy zawodnikom bezpłatny transport z centrum Starogardu Gdańskiego do strefy zmian T1. Polecamy pozostawić samochody w centrum Starogardu Gdańskiego, tak aby po ukończeniu zawodów można było spokojnie w gronie najbliższych spędzić czas na murawie stadionu im. Kazimierza Deyny. 

Skarszewy po raz pierwszy

Po dwóch latach pobytu w Borzechowie, tym razem etap pływacki odbędzie się w jeziorze Borówno w Skarszewach. 

- Trzymam mocno kciuki za uczestników imprezy LOTTO Triathlon Energy Skarszewy - Starogard Gdański w dniu 9 czerwca 2019 roku. Do kibicowania włączą się na pewno także mieszkańcy Gminy Skarszewy. Emocji nie zabraknie, tak jak nie zabraknie naszego wsparcia i przyjaznego nastawienia na wszelkie tego typu inicjatywy, promujące sport, zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu. Wszystkim uczestnikom imprezy życzę jak najlepszych wyników oraz wielu, niezapomnianych wrażeń na gościnnej, skarszewskiej ziemi – mówi Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew.

Dla zawodników nie będzie to najłatwiejszy wyścig. Uczestnicy w strefie zmian będą musieli być wyjątkowo mocno skoncentrowani, aby odpowiednio zapakować swój sprzęt do specjalnych worków depozytowych, tak aby organizator mógł je przewieźć do strefy zmian T2. 

Dwa dystanse już czekają - kto będzie najlepszy?

W trakcie LOTTO Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach zawodnicy zmierzą się na dwóch dystansach. 9 czerwca o godz. 11:00 wystartują uczestnicy na dystansie 1/4 IronMan. Godzinę później do wody wejdą uczestnicy dystansu 1/8 IronMan. W 2016, 2017 i 2018 roku najszybszy na dystansie 1/4 IM okazał się Tomasz Spaleniak. Jak będzie tym razem?

LOTTO Triathlon Energy rozpoczniemy w Skarszewach, a konkretnie nad jeziorem Borówno Wielkie. Po wyjściu z akwenu wodnego zawodnicy rowerem udadzą się w stronę Starogardu Gdańskiego, gdzie czekać na nich będzie strefa zmian T2 i triathlonowe miasteczko organizatora. 

Miasto „Kazika” Deyny i Andrzeja Grubby

 - Cieszy nas to, że możemy w Starogardzie Gdańskim gościć sportowców z całego kraju i przeżywać te emocje. Jak wielokrotnie już mówiłem – Starogard sportem stoi. To miasto wielkich sportowców. Tu urodził się Kazimierz Deyna – legenda polskiego futbolu. Tu rozpoczął swoja karierę sportową wybitny tenisista Andrzej Grubba. To właśnie ze Starogardu pochodzi Oktawia Nowacka – pięcioboistka, która w Rio de Janeiro. wywalczyła brązowy medal olimpijski – mówi Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego.

Warto podkreślić, że biuro zawodów będzie mieścić się w hali miejskiej imienia wybitnego polskiego tenisisty stołowego. Natomiast meta i miasteczko LOTTO Triathlon Energy Skarszewy – Starogard Gdański zostanie umiejscowione na koronie stadionie OSiR im. Kazimierza Deyny. 

Tym samym, śmiało można powiedzieć, że nad naszymi uczestnikami będzie unosić się duch wybitnych polskich sportowców. 

Sponsorzy i partnerzy imprezy: Totalizator Sportowy (partner tytularny), miasto Starogard Gdański, miasto Skarszewy, Ośrodek Sportu i Rekreacji Starogard Gdański, GOSiR Skarszewy, AquaSpeed, AA, AA Man, Oceanic, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Przedsiębiorstowo Wodociągów i Kanalizacji Star-Wik Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Stark-Kom Sp. z o.o., Restauracja Browar, Fitness Club Puma Starogard Gdański, Decathlon,

WAŻNE INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW - PRZECZYTAJ

 

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

30 czerwca - LOTTO Triathlon Energy Lidzbark Welski

21 lipca - LOTTO Triathlon Energy Bełchatów

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża

25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszeniawww.TimeRecords.pl
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator