Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
09.08.2023 723

Rodzinny weekend na sportowo w Chełmży

##CZASnaCIEBIE, #Chełmża, #imprezy, #triathlon

Po raz kolejny, w długi sierpniowy weekend, cykl LOTTO Triathlon Energy zawita do Chełmży. To będzie niezwykle ciekawa impreza. Oprócz historycznych zabytków, będziecie mogli chociażby odpocząć lub popływać w Jeziorze Chełmżyńskim. Będą także atrakcje sportowe dla najmłodszych.

Tegoroczny LOTTO Triathlon Energy w Chełmży rozpocznie długi sierpniowy weekend. To idealna okazja, by spędzić ten czas na sportowo w mieście o bardzo ciekawej historii. Szczególnie, że tegoroczne zawody to atrakcja także dla całych rodzin.

– Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych osób. Dlatego też przy okazji zawodów triathlonowych organizujemy Energy KidsRun, zawody biegowe dla dzieci, które odbędą się na zabytkowym rynku w Chełmży. Wierzymy, że młodzież złapie smykałkę do sportu i wychowamy pokolenie „Ironmanów” – podkreśla dyrektor cyklu LOTTO Energy Adam Greczyło.

Impreza w Chełmży odbędzie się na dwóch dystansach: 1/4 IM (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz 1/8 IM (475 m – 22,5 km – 5,75 km).

Biuro i meta zawodów będą umiejscowione na zabytkowym rynku, a start na położonej nieopodal plaży miejskiej. Etap pływacki będzie przeprowadzony na Jeziorze Chełmżyńskim, następnie zawodnicy i zawodniczki przesiądą się na rowery i pojadą w kierunku Drzonowa. Pierwsze sto metrów etapu kolarskiego odbędzie się na zabytkowym bruku chełmżyńskiego Rynku. Tam też po przejechaniu wyznaczonego dystansu, zawodnicy zsiądą z rowerów i rozpoczną część biegową.

- W tym roku trasa kolarska z uwagi na trwające remonty i zamknięcie ulicy Mickiewicza jest wyjątkowa. Na odcinku 700 m na ulicy Polnej zawodnicy napotkają wahadłowy ruch pojazdów po drugim pasie. - W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu, Komendzie Wojewódzkiej Policji oraz Zarządowi Dróg Wojewódzkich za przychylne spojrzenie na nasze zawody i wypracowanie kompromisowych rozwiązań pod kątem inżynierii ruchu - kontynuuje dyrektor zawodów. 

Pętla biegowa będzie poprowadzona nad jeziorem, między innymi przez pomost na drugą stronę miasta. Nie zabraknie na niej pięknych widoków.

W sobotę 12 sierpnia o godz. 17.00 rozpocznie się oficjalny objazd trasy kolarskiej, start spod strefy zmian w Rynku.

W niedzielę o godz. 7.00 rozpocznie działalność biuro zawodów, a starty rozpoczną się odpowiednio o 9.00 (dystans 1/4) oraz 9.30 (1/8). Dzieci pobiegną o 12:15 na dystansach od 200 do 1.000 m.

LOTTO Triathlon Energy w Chełmży to już przedostatni etap tegorocznego cyklu. Finał zostanie rozegrany 27 sierpnia w Mrągowie. Zapisy trwają i są dostępne TUTAJ

Po finałowych zawodach zostanie podsumowana klasyfikacja generalna cyklu. Na zwycięzców czekają szwajcarskie zegarki marki BALL - zegarek BALL Fireman nakręca się automatycznie od ruchu ręki!

Zegarki trafią do najlepszej kobiety i mężczyzny na dystansie 1/4 i 1/8. Aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej należy ukończyć trzy imprezy na danym dystansie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator