Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
25.07.2023 1028

Czas na ściganie w Gniewinie

Przed nami drugie w tym sezonie zawody z cyklu LOTTO Triathlon Energy. Sezon zainaugurowaliśmy w Lublinie, teraz czas przenieść się na Pomorze, a dokładnie do Gniewina. Ściganie na dystansach 1/4 oraz 1/8 IM. Zawody odbędą się w niedzielę 30 lipca.

 

Tradycyjnie już w cyklu LOTTO Triathlon Energy, oprócz rywalizacji indywidualnej, odbędą się także zmagania sztafet na obu dystansach (pływak + kolarz + biegacz).

 

Gniewino to trasa pływacka w Jeziorze Żarnowieckim, trasa kolarska ze słynnym podjazdem pod zbiornik (na odcinku 1,3 km ok. 110 metrów różnicy wzniesień) oraz płaska trasa biegowa. Wszystko zaczyna się i kończy na terenie Stolemowej Groty w Nadolu, bowiem tutaj zlokalizowana jest strefa zmian, a także start, meta, strefa expo i strefa finiszera.

- Z uwagi na niski poziom wody w jeziorze Żarnowieckim start etapu pływackiego oddalony jest około 100 m od brzegu. Zawodnicy po przeliczeniu wchodzą do wody i muszą dojść do linii startu – wyjaśnia dyrektor zawodów Adam Greczyło. - Głębokość akwenu do 15 m, spodziewana temperatura wody to ok. 17 - 20 stopni. Pianki są dozwolone – dodaje.

 

Trasa rowerowa odbywa się na pętli o długości 22,5 km, pokonywanej – zależnie od dystansu raz lub dwa razy. Ruch drogowy będzie zamknięty, na trasie znajdują się miejsca i skrzyżowania, gdzie występuje poprzeczny ruch pojazdów. - Zawody w konwencji bez draftingu. Kask sztywny obowiązkowy podczas całego etapu kolarskiego – przypomina A. Greczyło.

 

Na obu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja Mistrzostw Pomorza Lekarzy oraz Mistrzostw Polski Sztafet Lekarskich. Aby zostać ujętym w tej klasyfikacji należy najpóźniej w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego okazać prawo wykonywania zawodu lekarza lub podać jego numer w celu weryfikacji. Trzy pierwsze zawodniczki i zawodnicy, a także sztafety, na każdym dystansie otrzymają drobne upominki i pamiątkowe statuetki.

 

Biuro zawodów podczas LOTTO Triathlon Energy Gniewino zlokalizowane jest w Stolemowej Grocie (ul. Bałtycka 30, 84-250 Nadole).

Godziny pracy biura zawodów - 30.07.2023 (niedziela): 7.00 – 10.00.

Telefon do biura zawodów: +48 58 500 42 42

WAŻNE! Telefon czynny wyłącznie w godzinach pracy biura zawodów oraz w czasie dyżuru telefonicznego w sobotę, 29.07.2023 w godzinach 16:00 - 20:00.

 

Zapisy trwają. Na dziś na zawody w Gniewinie zgłoszonych jest łącznie już ponad 200 osób. Zapisać możecie się TUTAJ

 

Impreza Gniewino Triathlon Energy jest wspierana przez Gminę Gniewino - www.dobremiejsce.gniewino.pl - www.hotelmistralsport.pl

 

Partnerami Gniewino LOTTO Triathlon Energy są:

Partnerem tytularnym cyklu LOTTO Triathlon Energy jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO

Strategiczny Partner cyklu Aqua Speed.

Official Time Keeper: Ball

Sponsorzy cyklu Triathlon Energy: AronPharma, TransGourmet oraz Selgros Cash and Carry

Patron medialny: triathlonlife.pl

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator