Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
30.06.2019 1125

Zrobiły to! Kornelka z mamą Ewą wygrały LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku

##CZASnaCIEBIE, #lidzbark welski, #triathlon

To był przepiękny, pełen słońca i emocji dzień w Lidzbarku podczas LOTTO Triathlon Energy! Piękny scenariusz napisały dwie bohaterki lidzbarskiego triathlonu, czyli 4-letnia Kornelka i jej mama Ewa. Około 220 zawodników rywalizowało na trzech dystansach - 1/2, 1/4 i 1/8 Iron Man, a swój zakład wreszcie rozstrzygnęli Tomasz Galiński z Radia Gdańsk i Jacek Kurowski z TVP Sport. 

Jak to się nie da?

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku wszystkie oczy były skierowane na najpiękniejszy czteroletni uśmiech w Polsce. To Kornelka, która mimo swojej niepełnosprawności, kocha sporty ekstremalne. Czy w wodzie, czy w wózku - uśmiech nie schodzi z jej buzi. Razem z mamą Ewą postanowiły, że wystartują na dystansie 1/8 IM. To był ich debiut. Nie wiedziały czego się spodziewać, tym bardziej, że Kornelka, aby pokonać dystans w wodzie musiała być w specjalnym pontonie, a następnie w wózku, który był zamontowany do roweru, a podczas biegu był pchany przez mamę. 

Kornelka z mamą wystartowały 10 minut wcześniej, niż pozostali uczestnicy. Przy pełnym słońcu weszły do jeziora Lidzbarskiego i w asyście ratowników rozpoczeły swój pierwszy triathlon. Tempo? Zaskakujaco szybkie. Jeśli ktoś przypuszczał, że Ewa Kawoluk-Matkowska zadowoli się "tylko" ukończeniem zawodów to się grubo mylił. W strefie zmian czekał na nich Paweł, dumny ojciec i mąż. Szybka zmiana i panie ruszły na rowerze w dalszą część LOTTO Triathlon Energy. Na mecie pojawiły się zaskakujaco szybko. Przy ogromnym aplauzie wbiegły na metę i głośno wykrzyczeli - UDAŁO SIĘ!

Cel został wobec tego spełniony. Przekaz Ewy Kawoluk-Matkowskiej poszedł w świat. Z dzieckiem z niepełnosprawnością nie trzeba wcale siedzieć w domu i się chować. Trzeba próbować czego efektem z czasem mogą być tak wspaniałe rzeczy jak udział w LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku. 

Radio vs. telewizja, czyli Galiński vs. Kurowski

4-letnia Kornelka ma niesamowitą moc. Zmobilizowała na start dwóch wspaniałych dziennikarzy. Jacka Kurowskiego, czołowego dziennikarza redakcji TVP oraz Tomasza Galińskiego z Radia Gdańsk, który od wielu lat wspólnie z Markiem Mrozem jest "głosem" wszystkich imprez Energy Events. Panownie postanowili przyjąć zakład. Kto na dystansie 1/8 IM przybiegnie na metę drugi wpłaci 100 zł na rehabilitację Kornelki. Choć to miała być przede wszystkim dobra zabawa to panowie podeszli do rywalizacji bardzo poważnie. 

Z czasem 01:22:44 na mecie pojawił się w asyście swoich synów Jacek Kurowski i przynajmniej podczas LOTTO Triathlon Energy to telewizja była górą. Tomek Galiński dobiegł do mety z czasem 01:43:10. 

- Jestem pod wrażeniem miasta Lidzbark! Fenomenalna trasa, świetnie przygotowna, głośni kibice i przede wszystkim... cień. Przy tym słońcu to było bardzo istotne. Cieszę się, że razem z Tomkiem ukończyliśmy triathlon bezpiecznie, ale przyznaję, że lekka radość jest, bo w końcu to był zakład - cieszył się na mecie Jacek Kurowski

- Niestety, ale dla mnie pływanie bez pianki było fatalną wiadomością, co odbiło się na moim wyniku w wodzie. Trzeba pamiętać, że rywalizowaliśmy nie dla wyniku, tylko dla Kornelki. To ona wraz ze swoją bohaterką jest największą wygraną LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku. A zakład? Z przyjemnością wpłacę 100 zł na jej rehabilitację - powiedział Tomek Galiński z Radia Gdańsk. 

Kto był najlepszy?

1/2 Iron Man

Kobiety

1. Daniela Kamińska 05:58:02

*Więcej kobiet nie startowało 

Mężczyźni

1. Tomasz Stróżak 04:59:33

2. Krzysztof Protas 05:02:01

3. Kamil Niemczuk 05:03:17

Pozostałe wyniki - SPRAWDŹ

 

1/4 Iron Man

Kobiety: 

1. Angelika Kowalska 02:26:33

2. Elżbieta Nagórska 02:34:45

3. Anna Ronkiewicz 02:42:48

Mężczyźni: 

1. Michał Siejakowski - 02:07:41

2. Robert Stępniak - 02:09:35

3. Adam Zięba - 02:11:12

Pozostałe wyniki - SPRAWDŹ

 

1/8 IronMan 

Kobiety: 

1. Magdalena Pietruszka 01:17:45

2. Natalia Nikel 01:19:43

3. Magdalena Burandt 01:20:17

Mężczyźni:

1. Filip Szymonik 01:05:07

2. Bartek Ostrasz 01:08:54

3. Piotr Bronakowski 01:09:09

Pozostałe wyniki - SPRAWDŹ

 

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

21 lipca - LOTTO Triathlon Energy  Bełchatów

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża 

25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszenia – www.TimeRecords.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator