Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
31.08.2018 3008

Zakończenie sezonu LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie

##CZASnaCIEBIE, #imprezy, #Mrągowo

Tutaj trzeba być! Ostatni weekend wakacji na mapie triathlonowej Polski należy do Mrągowa. To właśnie na Mazurach zawodnicy będą podsumowywać tegoroczny sezon. Oprócz samej rywalizacji nie zabraknie i innych akcentów. Biegi dla dzieci, klasyfikacja generalna LOTTO Triathlon Energy i akcja charytatywna dla chorej Zosi z Olsztyna. To ostatnie chwile, by zapisać się na zawody.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zapraszają zawodników w ostatni weekend wakacji do miasta nad jeziorem Czos. Obok wyścigu na trzech dystansach LOTTO triathlon Energy, tj. 1/2, 1/4 i 1/8 Ironaman, do dyspozycji jest rywalizacja sztafet na każdym dystansie oraz dodatkowo Möller’s Energy KidsRun, czyli rywalizacja najmłodszych na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

- W tym roku Mrągowo obchodzi Jubileusz. Będzie to szczególny czas dla Mieszkańców, wspólne świętowanie, liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Cieszymy się, że po raz drugi zagości u nas finał cyklu LOTTO Triathlon Energy. Mamy nadzieję, że zawodnikom spodoba się przygotowana przez Organizatora trasa, a kibice skorzystają z atrakcji i aktywności oferowanych przez Mrągowo - mówi Otolia Anna Siemieniec, burmistrz Mrągowa.

Olsztyniacy w charytatywnym natarciu

Zawody w Mrągowie będą szczególne także pod jeszcze jednym względem. Organizator co roku wspiera liczne akcje charytatywne. W tym roku m.in. w Chełmży wystartowała niepełnosprawna Paulinka z wujkiem na dystansie 1/4 IM. Debiutowali rok temu w Starogardzie Gdańskim na najkrótszym dystansie 1/8 IM. Teraz przyłączyli się wspólnie z Organizatorem do akcji Marcina Koniecznego, mistrza świata w kategorii wiekowej z Hawajów z 2017 roku. Popularny w środowisku triathlonistów olsztynianin zbiera pieniądze na operację dla dwuletniej Zosi. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę, jej nóżki łamią się dosłownie jak zapałki. Nie może chodzić.

Koszt operacji za granicą to… ponad pół miliona złotych. Do tej pory udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych. Do akcji przyłączył się Marcin Konieczny, popularny MKON oraz organizatorzy LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie.

Dla kogo medal Mistrza Świata?

Dodatkowo Robert Karaś, tegoroczny Mistrz Świata na potrójnym dystansie Ironman, czyli musiał pokonać w wodzie 11,4 km, przejechać na rowerze 540 km i przebiec 126,6 km (trzy maratony!!!), przekazał medal na licytację, z której dochód powędruje na konto Zosi. Robert w niemieckim Lensahn ustanowił rekord świata wynikiem 30 godzin 48 minut i 57 sekund. 

- Lada moment wystartuje licytacja medalu Roberta na Allegro. Czekamy na dokończenie procedury – mówi Aldona Dybuk, organizator zawodów. – Będzie można go dokładnie obejrzeć podczas zawodów w Mrągowie, już w ten weekend, 1-2 września.

Warto dodać, że Organizatorzy przygotowali dla wszystkich zawodników w Mrągowie specjalną czapkę biegową na zbliżający się zimowy sezon treningowy. Gadżet jest dwufunkcyjny, bo dzięki specjalnemu ściągaczowi, może spełniać rolę komina lub wygodnej czapki.

Tak w dużym skrócie wyglądać będzie zwieńczenie sezonu triathlonowego w polskiej stolicy muzyki country. W niedzielę 2 września 2018 roku, w Mrągowie Mieście Ludzi Aktywnych, odbędą się finałowe zawody cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, w których najlepsi zawodnicy w przekroju sześciu imprez będą walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Impreza jest dedykowana nie tylko zawodnikom biorącym udział w sportowej rywalizacji, ale również ich rodzinom, turystom i przede wszystkim mieszkańcom Mrągowa. Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą, biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta imprezy będą zlokalizowane przy plaży miejskiej, w okolicy Ekomariny.

Mrągowo już 2 września zaprasza triathlonistów na finał cyklu LOTTO Triathlon Energy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator