Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
11.06.2018 1472

Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy - ważne informacje przed startem!

Już w sobotę Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy, czyli druga odsłona cyklu triathlonowego dla ambitnych. Tym razem widzimy się w stolicy Kociewia, mamy dla Was garść ważnych informacji przed startem, prosimy o uważne zapoznanie się z nimi. Poniżej treść Newslettera, który został wysłany do zawodników.

Drodzy Triathloniści,

Biuro zawodów Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy uruchomione zostanie w piątek o godzinie 15:00. Biuro mieści się w holu Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Poniżej przesyłamy Wam praktyczne informacje związne z zawodami. Przeczytajcie je uważnie :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Biuro zawodów Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy znajduje się w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby, ul.Olimpijczyków Starogardzkich 1, Starogard Gdański.

Godziny otwarcia biura zawodów:

 • piątek, 15 czerwca 2018 od 15:00 do 20:30
 • sobota, 16 czerwca  2018 od 7:00 do 9:30

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aby samodzielnie odebrać pakiet startowy należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • okazać dokument ze zdjęciem;
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla innego zawodnika należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać podpisaną kartę zawodnika (jak pobrać kartę zawodnika?) - tylko oryginalne karty wydrukowane z systemu!!!;
 • przekazać podpisane upoważnienie do odbioru pakietu startowego (druk upoważnienia);
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla sztafety należy:

 • podać przydzielony numer startowy sztafety (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać kartę zawodnika dla KAŻDEGO członka sztafety (karta zawodnika sztefety)
 • okazać dokument tożsamości osoby odbierającej pakiet startowy (jeden z uczestników sztafety)

W Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy na dystansach 1/2IM i 1/4IM mogą wystartować wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu zawodów będą miały ukończone 18 lat. Na dystansie 1/8IM mogą wystartować osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat, ale warunkiem jest dostarcznie zgody podpisanej przez rodziców lub opiekunów prawnych (druk oświadczenia rodziców lub opiekunów prawnych).

UWAGA! W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które otrzymały numer startowy i są na liście startowej. Nie wolno przekazywać numeru startowego osobom postronnym.

Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich dystansów odbędzie się w piątek 15 czerwca o godzinie 19:00 na hali miejskiej im. Andrzeja Grubby. Zachęcamy do udziału w odprawie wszystkich zawodników, w szczególności debiutantów, przekażemy podczas odprawy ważne praktyczne informacje związane ze startem w zawodach i pokonaniem każdego etapu. Zostaną także omówione przepisy dotyczące rywalizacji w triathlonie.

Wspólnie z Fundacją IDEA oraz dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim - Bezpośrednio po odprawie zapraszamy na wykład Szymona Krajewskiego - dietetyka marki Herbalife pod tytułem "Odżywianie w okresie okołostartowym". Dodatkowo w piątek od godziny 18:00 oraz w sobotę od godziny 11:00 w strefie Expo na stiosku Herbalife będziecie mogli bezpłatnie dokonać pomiaru masy ciała, tkanki tłuszczowej, tkanki kostnej oraz przetestować produkty tej marki dedykowane dla sportowców, takie jak CR7 Drive, Endurance, itp.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Licencja PZTri - razem wspieramy Polski Triathlon!

Dokumentem niezbędnym do odbioru pakietu startowego na imprezach cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018 obok dokumentu tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) jest licencja Polskiego Związku Triathlonu.

Licencja wystąpuje w dwóch wersjach: rocznej i dziennej. Koszt licencji rocznej to 100 pln. Więcej o licencji rocznej można przeczytać TUTAJ

Licencja dzienna ważna na określone zawody to koszt 20 pln. Więcej informacji o licencji dziennej znajdziecie TUTAJ

Podczas zawodów cyklu LOTTO Triathlon Energy będzie możliwość zakupu licencji dziennej w biurze zawodów na stoisku Polskiego Związku Triathlonu. Opłatę za licencję można dokonać gotówką jak również kartą kredytową.

UWAGA! Licencji nie muszą posiadać zawodnicy startujący w sztafetach!!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

W ramach pakietu startowego każdy zawodnik otrzyma następujące świadczenia:

 • numer startowy na etap biegowy (nieobowiązkowy na rowerze)
 • chip do pomiaru czasu wraz z paskiem do zamocowania nad kostką
 • czepek pływacki z logo imprezy
 • komplet naklejek (sztyca, kask, worki do strefy zmian oraz na depozyt, naklejka pamiątkowa)
 • opaskę upoważniającą do wstępu do strefy zmian
 • Dwie pary skarpet
 • kosmetyk marki AA lub AA Men
 • worek materiałowy na buty
 • 2 sztuki batonów marki Foods by Ann
 • kupon na posiłek regeneracyjny jako część numeru startowego
 • egzemplarz gazety AKTYWNI Swim Bike Run oraz RaceBook Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy
 • możliwość korzystania z bufetów na trasie imprezy
 • profesjonale zabezpieczenie każdej z tras imprezy (WOPR, Ochrona, OSP)
 • zabezpieczenie medyczne imprezy

UWAGA! Zapisy na imprezę są już zamknięte. W biurze zawodów będzie dostępna bardzo niewielka, ograniczona liczba pakietów startowych do sprzedaży dla zainteresowanych zawodników.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Strefa zmian będzie otwarta dla zawodników w następujących godzinach:

 • piątek, 15 czerwca w godzinach 17:00 - 21:00;
 • sobota, 16 czerwca od 7:00 do 8:30 (dla wszystkich dystansów), 10:00 do 11:30 (dla 1/4 IM i 1/8 IM);

 

 

 

Do strefy zmian wstęp mają wyłącznie zawodnicy posiadający założoną opaskę na rękę, która znajduje się w pakiecie startowym. Rowery wprowadzane do strefy zmian muszą mieć naklejony numer na sztycę podsiodłową. Aby odebrać rower po zawodach trzeba koniecznie posiadać: założoną na rękę opaskę oraz posiadać numer startowy.

UWAGA!

Sugerujemy pozostawienie rowerów w strafie zmian w piątek.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Transport dla zawodników - Shuttle Bus T2 --> T1

W sobotę z miasteczka triathlonowego w centrum Starogardu Gdańskiego (przystanek przed wejściem do T2) kursować będą specjalne bezpłatne autobusy. Odjazdy autobusów w sobotę dostosowane są do godzin startu poszczególnych dystansów:

7:00 - kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/2 IM

9:00 - kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/4 IM

10:00 - kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/8 IM

Uwaga! Pierwszeństwo wsiadania do autobusów mają zawodnicy. Autobusy nie zabierają zawodników z rowerami. 

Transport powrotny dla pływaków w sztafetach oraz kibiców - wyjazd z T1 około 10:15 (dla zawodników i kibiców dystansu 1/2) oraz około 12:30 po opuszczeniu strefy zmian przez ostatniego zawodnika dystansu 1/8 IM (dla dystansu 1/4 i 1/8).

WAŻNE!

Z uwagi na zapewnienie odpowiedniej ilości autobusów prosimy zawodników zainteresowanych transportem na start w sobotę rano o przesłanie maila na adres do środy (13 czerwca, do godziny 20:00). W mailu należy podać swój numer startowy.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Worek mokry - strefa zmian T1

W worku w strefie T1 należy umieścić wszystko co będzie potrzebne na etapie rowerowym. Oklejony worek należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

Buty rowerowe i kask mogą być pozostawione na rowerze, ale tylko pod warunkiem, że buty są na stałe wpięte w pedały. NIE MA MOŻLIWOŚCI POZOSTAWIANIA JAKICHKOLWIEK RZECZY OBOK ROWERU. Wszystkie rzeczy zostaną uprzątnietę przez służby organizatora. 

Po ukończeniu pływania i przebraniu się, wszystkie rzeczy z etapu pływackiego (pianka, okularki, czepek, itp.) należy umieścić w worku, a następnie worek wyrzucić do kosza znajdującego się przy wyjściu z przebieralni. Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione poza workiem oraz za worki, które nie zostały zawiązane.

Wszystkie worki pozostawione w strafie zmian T1 (zarówno worek niebieski jak i worek depozytowy) zostaną przewiezione przez Organizatora do strefy zmian T2. Zawodnicy nie mają konieczności powrotu do strefy zmian T1 po ukończeniu zawodów.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Worek suchy - strefa zmian T2

Rzeczy na trasę biegową zostawiamy w strefie T2 na parkingu przy stadionie OSiR w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie rzeczy muszą zmieścić się w czerwonym worku, który znajduje się w pakiecie startowym. Worek oklejony numerem startowym należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Parkingi dla zawodników i kibiców

W Starogardzie Gdańskim - możliwe jest parkowanie samochodów na terenie OSiR przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich. Dojazd do parkingu będzie możliwy do godziny 9:30. Miejsca parkingowe będą również dostępne na parkingu przy Urzędzie Pracy w Starogardzie Gdańskim.

Przy starcie w Borzechowie - parking dla zawodników znajduje się przy Nadleśnictwie w miejscowości Wirty, odległość do startu i strefy zmian z parkingu około 900 m. Dojazd do parkingu i startu samochodem w sobotę drogą krajową 22 przez Sucumin i Radziejewo.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Depozyt przed startem

W pobliżu strefy zmian T1 będzie się znajdował depozyt dla zawodników. Możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie w godzinach 8:20 - 11:40. Po ukończeniu zawodów rzeczy z depozytu zostaną przewiezione do T2 i będą wydawane na podstawie opaski oraz numeru startowego. Nie wyrzucajcie numeru startowego po ukończeniu zawodów, bowiem oprócz depozytu jest on również podstawą do odbioru Waszego sprzętu ze strefy zmian oraz posiłku regeneracyjnego po zawodach.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przypominamy harmonogram imprezy
i godziny startów w sobotę 16 czerwca 2018:

8:45 Oficjalne otwarcie Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy (ośrodek NEPTUN Polmed w Borzechowie)
9:00 START - dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM
11:00 START - dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM
12:00 START - dystans 1/8 IM, sztefata 1/8 IM
15:30 rozpoczęcie dekoracji Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy
16:30 zamknięcie tras wszystkich dystansów
15:00 - 17:00 - odbiór rowerów i worków ze strefy zmian

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Na trasie będą się znajdowały 3 punkty odżywcze - 1 na trasie rowerowej i 2 na trasie biegowej. W punktach odżywczych na trasie rowerowej będzie dostępna: woda w butelkach. Na trasie biegowej w punktach odżywczych będą dostępne: woda w kubeczkach, napój izo w kubeczkach. Bufet na mecie będzie oferował zawodnikom: wodę w kubeczkach, napój izotoniczny w kubeczkach, owoce.

Dodatkowo na mecie w strefie finiszera, każdy zawodnik będzie mógł skorzystać z basenów regeneracyjnych oraz skonsumować posiłek regeneracyjny. Każdy zawodnik może skorzystać z 3 posiłków przygotowanych przez markę Proste Historie - zupa, pierogi i warzywa z patelni, dodatkowo każdy zawodnik otrzyma w strefie regeneracji piwo.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Już 25 sierpnia zapraszamy Was na nowe zawody na mapie Trójmiasta. Wspólnie z ekipą Decathlon Rumia organizujemy AquaDecathlon Trójmiasto. W programie zawodów dystanse zarówno dla dorosłych jak również najmłodszych. Świetna zabawa gwarantowana! Więcej informacji na www.AquaDecathlon.pl

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wasz komfort i dobre samopoczucie jest dla nas najważniejsze, jeśli macie jakieś pytania to jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem mailowym biuro(at)TriathlonEnergy.pl. Na wszystkie pytania również chętnie odpowiemy podczas odprawy technicznej.

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Zespół Energy Events

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator