Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
19.08.2017 1097

Sobota pełna atrakcji, w niedzielę sportowe emocje

##CZASnaCIEBIE, #Mrągowo, #triathlon

Już w najbliższy weekend w Mrągowie finał cyklu Triathlon Energy. A to oznacza, że impreza będzie wyjątkowa. Tradycyjnie już w cyklu Triathlon Energy obok czysto sportowej rywalizacji pojawią się dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mrągowa i turystów już w sobotę od godziny 15 na teren Eko Mariny przy plaży miejskiej w Mrągowie – mówi Aldona Dybuk, dyrektor marketingu i PR ze strony organizatora imprezy. - Tutaj rozpoczynamy imprezę dla całych rodzin. Najpierw zabawy i aktywności dla dzieci. Będą to różnego rodzaju ćwiczenia dla najmłodszych pod okiem wykwalifikowanej kadry m.in. bieg, ale nie tylko.

Obok atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych dzieci organizatorzy pomyśleli również o dorosłych. Po zakończeniu zajęć sportowych dla dzieci w tym samy miejscu pojawi się Malika, charyzmatyczna szefowa kuchni, finalistka programu Top Chef, która przeniesie wszystkich do krainy cudownych smaków.

- Malika, która obok tego, że jest charyzmatyczną szefową kuchni jest również triathlonistką więc naturalnie łączy dwa dni naszej aktywności w Mrągowie – dodaje Aldona Dybuk. - Podczas warsztatów kulinarnych w Mrągowie wspólnie z zaproszonymi do gotowania gośćmi i przy aktywnym udziale publiczności przygotuje około 150 degustatorskich porcji trzech potraw, które następnie sprzedamy za symboliczne kwoty wrzucane do puszki, a całość dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na cel charytatywny.

Warsztaty kulinarna rozpoczynają się na terenie Eko Mariny około godziny 16 i potrwają mniej więcej do 17:30.

Zapraszamy na finał sezonu Triathlon Energy do Mrągowa from Energy Events on Vimeo.

Całość naszych aktywności w Mrągowie została zaplanowana w taki sposób, aby zawodnicy i ich rodziny mogły aktywnie spędzić czas nad jeziorem Czos. Rozpoczynamy aktywnościami dla najmłodszych już od 15, następnie warsztaty kulinarne od 16, a potem zmierzamy już w stronę aktywności sportowych. Od 17 chwilę przed końcem warsztatów kulinarnych spod Eko Mariny chętni zawodnicy wyruszą na trasę kolarską, aby wykonać oficjalny objazd trasy rowerowej przed niedzielnymi zawodami. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje plan na najbliższą sobotę Aldona Dybuk.

Niedziela będzie stała pod znakiem sportowej rywalizacji. Pierwszy start dla dystansu 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy rowerem – 21,1 km biegu) zaplanowany został na godzinę 9. Start zawodów, strefa zmian i meta będą zlokalizowane w okolicach plaży miejskiej i Eko Mariny. O godzinie 11 na trasę wyruszą zawodnicy dystansu 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,5 km), a w samo południe do boju ruszają zawodnicy na najkrótszym dystansie 1/8 IM (475 m – 22,5 km – 5,25 km).

- Zapraszamy mieszkańców i turystów w niedzielę do kibicowania zawodnikom, zwłaszcza na trasie biegowej, która będzie prowadziła bardzo widowiskową promenadą dookoła jeziora Czos, a sama meta zawodów zostanie zlokalizowana na pomoście plaży miejskiej w Mrągowie – kończy Aldona Dybuk.

Patronat nad imprezą Triathlon Energy Mrągowo objęli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Burmistrz Mrągowa Otolia Anna Siemieniec.

Patronat medialny Akademia Triathlonu, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska i mragowo24.info.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator