Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
25.05.2023 1483

Rozpoczynamy sezon 2023 w LOTTO Triathlon Energy. Czas na Lublin!

##CZASnaCIEBIE, #Lublin, #triathlon

Triathlonowy sezon nabiera tempa. Ruszamy z kolejną edycją cyklu LOTTO Triathlon Energy. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 28 maja do Lublina. Będziemy się ścigać na dwóch dystansach. Będzie także rywalizacja sztafet i biegi dziecięce. Zabawa i przygoda dla całych rodzin!

Otwierające nasz sezon zawody w Lublinie, a dokładnie na malowniczych terenach przy Zalewie Zemborzyckim, to rywalizacja na dystansie 1/4 oraz 1/8 Ironman. A więc odpowiednio 950 metrów pływania – 45 km jazdy rowerem - 10,55 km biegu i 475 metrów pływania -22,5 km jazdy rowerem - 5,25 km biegu.

To także rywalizacja sztafetowa na tych samych dystansach. Sztafeta składa się z dwóch lub trzech osób, czyli jedna osoba może rywalizować w maksymalnie dwóch dyscyplinach (np. pływanie i bieg).

LOTTO Triathlon Energy Lublin 2023 to także Energy Kidsrun, a więc trzy biegi dla dzieci na dystansach dostosowanych do wieku uczestników; 200 m (do 6 lat), 500 m (7-11 lat), 1.000 m (12- 15 lat).

Zapisy na wszystkie biegi znajdziecie na naszej stronie, a dokładnie TUTAJ

Niedzielne zawody triathlonowe to jeden z dwóch etapów Pucharu Województwa Lubelskiego w Triathlonie. Finał odbędzie się tydzień później podczas Triathlonu w Zimnej Wodzie w Łukowie. Zwycięzcami będą osoby, które w dwóch startach osiągną najlepszą sumę czasów na dystansach 1/4 i 1/8 IM. 

Kilka zdań o niedzielnej trasie. Pływamy na trasie wytyczonej bojami na Zalewie Zemborzyckim. Spodziewana temperatura wody ok. 17-18 stopni C. Głębokość zbiornika do 6 m. Start z wody.

Trasa rowerowa lekko pofałdowana. Oznaczenia długości trasy co 5 km. Kask sztywny obowiązkowy na całej trasie kolarskiej do momentu odwieszenia roweru. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty.

Zawody odbywają w konwencji bez draftingu. Dozwolone rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe. Na trasie rowerowej zawodnicy są zobowiązani do poruszania się prawą stroną jezdni oraz do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Obowiązuje zakaz używania słuchawek do odbioru sygnałów pod groźbą dyskwalifikacji.

Jedna pętla trasy biegowej liczy ok. 2,6 km i przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.

Na starcie tegorocznej imprezy pojawi się m.in. ubiegłoroczny zwycięzca na dystansie 1/2 IM Paweł Młodzikowski, który w tym roku zmierzy się z połowę krótszym dystansem. Na dystansie 1/8 IM tytułów sprzed roku bronić będą Kinga Myśliwska oraz Mateusz Tkaczyk. Na tym samym dystansie wystartuje Eliza Pitura, która rok wcześniej triumfowała w 1/4 Ironman w Lublinie.

Partnerem tytularnym cyklu LOTTO Triathlon Energy jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO

Miasto gospodarz to Lublin Miasto Inspiracji – Europejska Stolica Młodzieży 2023.

Patronat honorowy Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Strategiczny Partner cyklu Aqua Speed.

Official Time Keeper: Ball

Sponsorzy cyklu Triathlon Energy: AronPharma, TransGourmet oraz Selgros Cash and Carry

Patroni medialni: triathlonlife.pl oraz Polskie Radio Lublin.

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator