Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
04.11.2016 3273

Mrągowo na zakończenie cyklu Triathlon Energy 2017

Mrągowo już po raz piąty będzie gościć uczestników triathlonu, tym razem organizatorem jest Triathlon Energy. Firma złożyła miastu korzystniejszą ofertę uwzględniając potrzeby nie tylko zawodników, lecz również kibiców.  Zamiast jednodniowego wydarzenia zostanie zorganizowana dwudniowa impreza skierowana do sportowców, ich rodzin oraz mieszkańców miasta, na której przewidziano liczne atrakcje, m.in. warsztaty kulinarne.

Czytaj również:
Warsztaty kulinarne z charyzmatyczną Maliką
#FIRST50 także w Mrągowie

- Poproszono nas o złożenie oferty na organizację zawodów w Mrągowie – mówi Adam Greczyło z Triathlon Energy. – Przygotowaliśmy dwudniową propozycję. W niedzielę odbędą się zawody, które zakończą sezon Triathlon Energy 2017. Cały cykl rozpoczynamy już w maju w Gniewinie, następnie będziemy w Starogardzie i Lidzbarku Welskim. Trwają rozmowy o czwartej lokalizacji w województwie łódzkim. Piąte miejsce to właśnie Mrągowo.

Bez względu na to, czy cykl będzie miał cztery, czy pięć imprez jedno jest pewne. Zakończenie odbędzie się na Mazurach. Jednym z elementów, który decydował o tym, że Burmistrz Mrągowa zdecydowała się na wybór oferty Triathlon Energy było wyjście poza same zawody. Taką misję mają organizatorzy Triathlon Energy. Wystarczy przypomnieć chociażby imprezę w Lidzbarku Welskim, gdzie odbyły się crosskajaki i start Marka Pałysy z córką Alą. Gospodarzom mazurskiego kurortu w Mrągowie zależało na tym, aby organizatorzy przygotowali atrakcje także dla mieszkańców, które nie ograniczą się do strefy expo i kibicowania.

- W tym roku czeka nas dwudniowa impreza skierowana nie tylko do zawodników, ale również do ich rodzin oraz mieszkańców Mrągowa – wyjaśnia Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. - Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego, natomiast na kibiców czekają liczne atrakcje i aktywności dla najmłodszych i starszych. Między innymi warsztaty i wspólne gotowanie z Maliką, charyzmatyczną gdyńską restauratorką, uczestniczką i finalistką programu Top Chef. Dodatkowo tegorocznej edycji przyświeca szczytny cel. Dochód ze sprzedaży wspólnie ugotowanych potraw zasili cel charytatywny.

To niejedyny charytatywny element zawodów. Tradycyjnie już za każdego zawodnika, który dotrze na metę organizatorzy wpłacą 3 złote na szczytny cel. Co jeszcze będzie się działo w Mrągowie? Trwają rozmowy i przygotowania do sezonu 2017.

- Dziś możemy powiedzieć, że to na pewno nie koniec atrakcji, które będą miały miejsce w Mrągowie. Cel jaki postawiła nam Pani Burmistrz jest jasno określony. Triathlon w Mrągowie nie ma się ograniczać tylko do rywalizacji dla zawodników, ale także ma być to piękne zakończenie wakacji dla całych rodzin i mieszkańców Mrągowa. Dopracowujemy szczegóły i na bieżąco będziemy o tym informować. Dziś to, co jeszcze możemy dodać, to, że w Mrągowie w weekend 26-27 sierpnia 2017 zamówiliśmy piękną pogodę, bo tak jest od czterech lat – kończy Adam Greczyło.

Już niebawem, 12 listopada 2016 wystartują także zapisy Triathlon Energy Mrągowo 2017. Przygotowana jest promocja #FIRST50, czyli po 50 pakietów na dystansach 1/4 i 1/8 w cenie 99 pln oraz 20 pakietów na dystansie 1/2 w cenie 149 pln.

 

Kalendarz imprez Triathlon Energy 2017:

Triathlon Energy #1 - 27 – 28 maja 2017 – Gniewino (woj. pomorskie)

Triathlon Energy #2 - 17 – 18 czerwca 2017 – Starogard Gdański (woj. pomorskie)

Triathlon Energy #3 - 1 – 2 lipca 2017 – Lidzbark Welski (woj. warmińsko – mazurskie)

Triathlon Energy #4 - 22 – 23 lipca 2017 –  Bełchatów (woj. łódzkie)

Triathlon Energy #5 - 26 – 27 sierpnia 2017 – Mrągowo – finał cyklu (woj. warmińsko – mazurskie)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator