Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Rekordzista świata wystartuje w LOTTO Triathlon Energy Bełchatów

Triathlon energy

18.07.2018 1455

Rekordzista świata wystartuje w LOTTO Triathlon Energy Bełchatów

Sebastian Karaś kontra Sebastian Najmowicz to gwarancja emocji. Takie zapowiadają się podczas trzeciej edycji LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie. Na liście startowej 400 zawodników. Organizatorzy przygotowali także dwie istotne zmiany na trasach. Krótko mówiąc będzie się działo w Bełchatowie już w tę niedzielę, 22 lipca 2018 roku. 

Bełchatów jest przystankiem na mapie LOTTO Triathlon Energy od trzech lat, czyli od początku najszybciej rozwijającego się cyklu imprez triathlonowych w Polsce. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zawodnicy będą rywalizować na trasie z dwoma strefami zmian i na trzech dystansach. Pierwsi rywalizację w zbiorniku Słok rozpoczną triathloniści z dystansu 1/2 Ironman (1900 metrów pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu). Start o godzinie 8.45. Następni rywalizować będą na trasie o połowę krótszej, tj, popularnej „ćwiartce” (godz. 10.30), a sprinterzy, czyli Ci wszyscy, którzy zapisali się na najkrótszy dystans, 1/8 Ironman pół godziny przed dwunastą. Wcześniejsze godziny startów względem ubiegłych lat zawoódw cyklu LOTTO Triathlon Energy to nie jedyna zmiana w Bełchatowie.

- W końcu udało nam się zmienić trasę rowerową – mówi Adam Greczyło z Energy Events, organizatora imprezy. – Dzięki temu jest ona szybsza i bezpieczniejsza. Zmieniona została także trasa biegowa w mieście. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu zawody w Bełchatowie będą jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Start jak zwykle nad zbiornikiem Słok, następnie przejazd na rowerach do Bełchatowa. Druga strefa zmian usytuowana jest w samym centrum miasta, na Placu Narutowicza tuż przy Gigantach Mocy. Trasę biegową organizatorzy, firma Energy Events, poprowadziła ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Tym razem zawodnicy będą pokonywać ostatni dystans m.in. przed Urzędem Miasta ulicą Kościuszki. Będzie mniej biegania po piasku, bo odcinek trasy w parku został usunięty. Strefy zmian T1 i T2 będą odbywać się w systemie tzw. worków, które zawodnicy otrzymują w pakiecie startowym. Dzięki temu triathloniści po ukończeniu zawodów nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1 nad Słok, ale celebrować i odpoczywać w strefie finiszera wraz z bliskimi w centrum miasta na Placu Narutowicza. Rzeczy w workach zostaną dowiezione przez organizatora do strefy zmian T2. Po ukończeniu zawodów każdy zawodnik będzie mógł odebrać swoje rzeczy w okolicy mety.

Na listach startowych LOTTO Triathlon Energy Bełchatów jest 400 zawodników. Wśród nich kilka gorących nazwisk w polskim triathlonie. Do takich należy z pewnością Sebastian Karaś, człowiek, który nie boi się naprawdę długich dystansów. 100 kilometrów wpław przez Bałtyk to jego koronny dystans. Jest także rekordzistą świata i świetnym triathlonistą. Niewątpliwie Sebastian najszybciej pokona niespełna kilometr w wodzie, bo startuje na popularnym dystansie, 1/4 Ironman. Ale czy dotrze pierwszy do mety? Rywalizację o zwycięstwo podejmie z nim Sebastian Najmowicz, który coraz głośniej puka do czołówki polskich triathlonistów. Tak więc czekają nas prawdziwe emocje. Tych nie zabraknie także podczas dodatkowej rywalizacji, której będziemy świadkami w LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie – służb mundurowych.

Na listach startowych nie brakuje także mieszkańców, którzy na każdym dystansie będą walczyć o tytuł najszybszej mieszkanki i mieszkańca Bełchatowa. 

- Jestem dumna, że na starcie stanie również 50 bełchatowian – twierdzi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. -  Własna publiczność i znane tereny będą ich sprzymierzeńcem. Życzę, by osiągnęli jak najlepsze wyniki.

W najbliższy weekend 21-22 lipca 2018 roku w Bełchatowie czekają nas duże emocje. Także pogoda zdaje się sprzyjać zawodnikom. Przed rokiem było bardzo gorąco, w tym prognozy są bardziej łaskawe. Zarówno zawodnicy jak i organizatorzy liczą na doping mieszkańców, którzy w ten sposób postanowią spędzić niedzielne przedpołudnie. W końcu gdzie jak gdzie, ale jak mówi Mariola Czechowska, Bełchatów to miasto, które kocha sport i niezwykle ceni sportowców.

- Zawsze z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, a tych z pewnością nie zabraknie dodaje prezydent miasta. - Bełchatów jest przystankiem na mapie LOTTO Triathlon Energy od trzech lat. Mamy wielką przyjemność gościć prestiżową imprezę i ponad 400 zawodników z całej Polski. To ludzie z żelaza, a mówi się tak o nich nie bez powodu. Wymagające trasy LOTTO Triathlon Energy są sprawdzianem sportowych możliwości, ale także woli walki, odwagi i determinacji.

Zawody w Bełchatowie są czwartą odsłoną cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018. Inauguracja miała miejsce pod koniec maja w Gniewinie. Kolejne zawody odbędą się w Chełmży, 19 sierpnia i zakończenie cyklu 2 września w Mrągowie.

Fot. Archiwum Sebastiana Karasia

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator