Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
20.06.2016 1226

Paweł Reszke wygrywa w Starogardzie

Zwycięstwem Pawła Reszke na dystansie 1/2 Iron Mana zakończyła się pierwsza edycja Polpharma Triathlon Energy 2016, która w niedzielę trwała od rana w Starogardzie Gdańskim. Na 1/4 Iron Mana triumfował Tomasz Spaleniak. Była duża rywalizacja, ale też świetna zabawa.

Pierwsze wrażenie? Doskonała organizacja. Zawodnicy nie mieli problemów w strefie zmian i, jak przyznali, wszystko było zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Przyznali także, że trasa była bardzo wymagająca.

WARUNKI WYNISZCZAJĄCE

- Warunki atmosferyczne były wyniszczające. Doskonale poszedł mi rower. Gorzej było z biegiem. Palące słońce i trudna trasa dawała się we znaki, ale 4 godziny i 14 minut to mój rekord życiowy - przyznał na mecie zwycięzca 1/2 Iron Mana - Paweł Reszke. - To element przygotowań do mistrzostw świata, które zbliżają się wielkimi krokami. Jestem bardzo szczęśliwy - dodał.

Na dystansie 1/4 Iron Mana najlepszy okazał się Tomasz Spaleniak. - Widziałem na trasie Pawła Reszkę. Były słowa otuchy i powiedzieliśmy sobie, że przyjechaliśmy do Starogardu Gdańskiego po dublet. Tak też się stało - mówił po dobiegnięciu do mety Spaleniak. - Tomek jest lepszym biegaczem ode mnie, także mógł pokazać się lepiej niż ja - mówił Reszke.

PROFIL TRASY BARDZO TRUDNY

- To bardzo trudny bieg, jeśli spojrzymy na profil tej trasy. Ja niestety nie mogłam dzisiaj wystartować, gdyż już niedługo czeka mnie operacja kręgosłupa - mówiła Iwona Guzowska.

"OBY WIĘCEJ TAKICH IMPREZ"

W Starogardzie Gdańskim startowały także sztafety.  - Ja właśnie dojechałem na rowerze, zmienił mnie mój kolega, który teraz ma do pokonania 10 kilometrów biegu. Obok mnie stoi kolega, który zrobił dobry wynik w pływaniu. Moje zadanie było takie, żeby na rowerze zrobić przewagę na trasie. Udało mi się uciec na trasie i jako pierwszy dojechałem do strefy zmian. Fajna impreza, świetna organizacja, oby więcej takich - mówił jeden z uczestników Polpharma Triathlon Energy 2016.

Kolejna impreza odbędzie się już 2 lipca w Lidzbarku Welskim. Podsumowanie cyklu 3 września w Bełchatowie.

 
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator