Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
14.06.2022 898

Odkryj Lubelskie!

##CZASnaCIEBIE, #Lublin

Lubelskie to region szczególnie polecany aktywnym turystom, którzy lubią nowe wyzwania i odkrywanie nieznanych miejsc, niezależnie od pory roku. Mieszkańcy większości polskich aglomeracji mogą już po parogodzinnej podróży znaleźć się w zupełnie innym otoczeniu, bardziej zielonym, naturalnym, kuszącym bogactwem przyrody, krajobrazów i licznych miejsc świadczących o wielokulturowej przeszłości tego regionu.

O wyjątkowości środowiska naturalnego świadczą dwa Międzynarodowe Rezerwaty Biosfery z certyfikatem UNESCO – „Polesie Zachodnie” i „Roztocze”, w których skład wchodzą m.in. parki narodowe – Poleski i Roztoczański. Lubelskie może pochwalić się największą w kraju ilością parków krajobrazowych, których ma aż 17 i tyle samo (17) obszarów chronionego krajobrazu oraz 123 strefy Natura 2000. Kierunek Lubelskie jest więc polecany turystom z dużych miast i wielkoprzemysłowych aglomeracji. Tu można odetchnąć od wielkomiejskiego stresu, odetchnąć w czystym, przyjaznym środowisku i nabrać nowych sił do działania.

Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Powiśle, Polesie, Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie – to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, konnej. Pomogą w tym znakowane szlaki i ścieżki – region lubelski jest jednym z krajowych liderów pod względem ilości i długości znakowanych tras dla turystów, łączących najbardziej atrakcyjne miejsca regionu. Doskonałą propozycją uprawiania aktywnej turystyki rowerowej jest Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, łączący aż pięć województw Polski Wschodniej. W Lubelskiem liczy ponad 400 km i przebiega przez naturalne tereny Doliny Bugu, Polesia i Roztocza. Niemniej popularny jest Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, o długości ponad 180 km, oferujący wyprawę przez malownicze pasmo zalesionych wzgórz, pociętych wąwozami i głębokimi dolinami rzek, tworzących unikalne skalne progi, zwane szumami.

Wypoczynkowi w Regionie Lubelskim sprzyja rozwinięta sieć hoteli, moteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, oferujących zarówno udany wypoczynek, smaczną regionalną kuchnię, jak i coraz atrakcyjniejsze programy pobytu, nawiązujące niejednokrotnie do miejscowych tradycji. A te, będące mozaiką kultur i religii Wschodu i Zachodu, są wciąż nadal żywe i tworzą specyficzny klimat i obraz regionu. W większości miast i miasteczek zachowały się miejsca, obiekty, ale również zwyczaje, znajdujące odzwierciedlenie w cyklicznych festiwalach, jarmarkach i innych plenerowych wydarzeniach. Najbardziej spektakularne z nich odbywają się w turystycznym sezonie w Lublinie, Zamościu, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Janowie Lubelskim, Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie.

Region Lubelski, położony przy wschodniej granicy UE, warty jest odkrycia i bliższego poznania. Zróżnicowany krajobraz, przyrodnicze i kulturowe bogactwo regionu, a także atrakcyjna oferta turystyczna gwarantują udany wypoczynek bez nudy!

Zapraszamy!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator