Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
13.04.2017 2404

Nowości w Bełchatowie 2017

Edycja 2017 w Bełchatowie będzie inna od debiutu w roku 2016. Dwie najważniejsze zmiany to nowa trasa biegowa, która zostanie poprowadzona w centrum Bełchatowa, w związku z tym trasa rowerowa również będzie zmieniona.

- Dzięki podjętej współpracy z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, edycja Triathlon Energy Bełchatów 2017 wjeżdża do centrum miasta. Strefa T2 oraz meta zawodów zostaną zlokalizowane w pobliżu Gigantów Mocy, a trasa biegowa poprowadzi ulicami miasta - mówi Adam Greczyło, dyrektor wykonawczy cyklu Triathlon Energy

Podobnie jak w Starogardzie Gdańskim impreza zostanie zrealizowana na dwie strefy zmian, które będą zlokalizowane w dwóch różnych miejscach. Lokalizacja strefy T1 pozostanie bez zmian w stosunku do roku 2016 i będzie się znajdowała w pobliżu zbiornika Słok. Następnie zawodnicy pokonają odpowiednią ilość pętli na trasie roweowej, by następnie z ostaniej pętli udać się w kierunku centrum Bełchatowa. 

Trasa biegowa zostanie poprowadzona ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Początek i koniec pętli będzie się znajdował w pobliżu strefy zmian T2 przy Gigantach Mocy w Bełchatowie. 

Strefy zmian T1 i T2 będą odbywały się w systemie worków, dzięki czemu zawodnicy nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1 po ukończeniu zawodów tylko będa mogli odpocząć i spędzić czas w strefie finiszera wraz z bliskimi w cetrum miasta. Rzeczy w workach zostaną dowiezione przez organizatora do strefy zmian T2 i po ukończeniu zawodów każdy zawodnik będzie mógł odebrać swoje rzeczy w strefie T2.

- W tej chwili trwają już ostatnie uzgodnienia z zarządcami dróg dotyczącze szczegółowego przebiegu trasy imprezy oraz zabezpieczenia poszczególnych elementów trasy rowerowej i biegowej. Jak tylko zakończymy proces uzgodnień to natychmiast zaprezentujemy mapę tras imprezy - podsumowuje Greczyło.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator