Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
21.06.2018 2604

Mrągowo zaprasza na koniec wakacji

##CZASnaCIEBIE, #imprezy, #Mrągowo

Tutaj trzeba być! Mrągowo już 2 września zaprasza triathlonistów na finał cyklu LOTTO Triathlon Energy.

- Przed rokiem do Mrągowa przybyło ponad 500 zawodników, część z nich w dniu startu z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zrezygnowało ze startu, ale wszyscy podkreślali wspaniałą atmosferę i świetny klimat podczas imprezy - mówi Adam Greczyło, organizator imprezy.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zapraszają zawodników w ostatni weekend wakacji do miasta nad jeziorem Czos. Obok wyścigu na trzech dystansach (1/2, 1/4 i 1/8) do dyspozycji jest rywalizacja sztafet na każdym dystansie oraz dodatkowo Möller’s Energy KidsRun, czyli rywalizacja najmłodszych na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

- W tym roku Mrągowo obchodzi swój Jubileusz. Będzie to szczególny czas dla Mieszkańców, wspólne świętowanie, liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, inspirujące spotkania, wspomnienia i podsumowania. Cieszymy się, że po raz drugi zagości u nas finał cyklu Triathlon Energy. Mamy nadzieję, że zawodnikom spodoba się przygotowana przez Organizatora trasa, a kibice skorzystają z atrakcji i aktywności oferowanych przez Mrągowo. Serdecznie zapraszam! - mówi Otolia Anna Siemieniec, burmistrz Mrągowa

Pięć jezior w granicach miasta, lasy, piękna przyroda, otwarte przestrzenie oraz bardzo dobrze przygotowana infrastruktura sportowa zachęcają do aktywnego wypoczynku. Siłownie plenerowe, dwa boiska Orlik, najdłuższa w regionie promenada nad jeziorem, 250 km oznakowanych tras rowerowych w okolicy Mrągowa i 10 km ścieżek rowerowych w samym mieście, nowoczesny plac zabaw z atrakcjami dla dzieci i młodzieży wraz z kompleksem boisk do gry w piłkę, bezpłatne oświetlone korty tenisowe, szlak kajakowy rzeki Dajny, wypożyczalnie rowerów, sprzętu wodnego, quady, pole do paintballa oraz tor gokartowy.

Sport to ważny element rozwoju mrągowskiej społeczności. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy „Strategię rozwoju sportu i wolontariatu sportowego dla Mrągowa „SPORT ZMIENIA”, która została opracowana z wykorzystaniem nowoczesnych metod mapowania i partycypacji. Jest to pierwsza w Polsce strategia sportu uwzględniającą szeroki udział społeczności lokalnej oraz partnerów zewnętrznych. W Mrągowie działa ponad 20 organizacji i klubów sportowych!  

Mrągowo oferuje atrakcyjną bazę noclegową i gastronomiczną, dostosowaną do najbardziej wyszukanych gustów. Ponad 3000 miejsc w hotelach i pensjonatach malowniczo położonych nad mazurskimi jeziorami, restauracje i kawiarenki z lokalnymi przysmakami, a także możliwość korzystania z gabinetów odnowy czy SPA. W Mrągowie przez cały rok można poczuć kowbojski klimat w jedynym w tej części Polski Miasteczku Westernowym Mrongoville. Miłośnicy kolarstwa górskiego mogą spróbować sił na profesjonalnym torze Bike Park Poręby. Miłośnikom sztuki miasto oferuje wyjątkową trasę spacerową w centrum , na której znajduje się 21 rzeźb, wykonanych przez polskich artystów z naturalnych mazurskich kamieni.

Drugi rok z rzędu, w polskiej stolicy muzyki country, obędzie się zwieńczenie sezonu triathlonowego. W niedzielę 2 września 2018 roku, w Mrągowie Mieście Ludzi Aktywnych, odbędą się finałowe zawody cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, w których najlepsi zawodnicy w przekroju sześciu imprez będą walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Impreza jest dedykowana nie tylko zawodnikom biorącym udział w sportowej rywalizacji ale również ich rodzinom, turystom i przede wszystkim mieszkańcom Mrągowa. Zawodnicy zmierzą się z ambitną trasą, biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta imprezy będą zlokalizowane przy plaży miejskiej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator