Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Mistrz świata Robert Karaś przekazał medal na licytację dla Zosi

Triathlon energy

22.08.2018 1191

Mistrz świata Robert Karaś przekazał medal na licytację dla Zosi

Robert i Sebastian Karasiowie mieli przyjechać do Chełmży na spotkanie z zawodnikami LOTTO Triathlon Energy i mieszkańcami. Podczas spotkania z mistrzami miała być przeprowadzona zbiórka pieniędzy na operację. Niestety, termin pokrywał się z ich rodzinnymi planami. Robert zdecydował się na inny gest. Przekazał medal na licytację dla Zosi. 

Robert Karaś, mistrz i rekordzista świata w podwójnym i potrójnym Ironmanie. W sierpniu 2018 roku czasem 30 godzin 48 minut i 57 sekund poprawił o 59 minut 15 letni rekord na dłuższym dystansie. Do przepłynięcia miał 11,4 km, przejechania na rowerze 540 km i przebiegnięcia 126,6 km.

Po powrocie do Polski rozpoczął się czas wywiadów. Podczas jednej z rozmów Robert został zaproszony wspólnie z bratem Sebastianem, który przepłynął m.in. Bałtyk – 100 km, do udziału w spotkaniu z triathlonistami podczas LOTTO Triathlon Energy w Chełmży. Wtedy też usłyszał o akcji pomocy dwuletniej Zosi. Dziewczynka potrzebuje operacji nóżek, które łamią się jak zapałki. Zabieg kosztuje ponad 600 tysięcy złotych i musi być przeprowadzony za granicą. Mistrz z powodów rodzinnych nie mógł przyjechać do Chełmży i spotkać się z Zosią i jej rodzicami oraz zawodnikami.  Stało się jednak coś spektakularnego. Przekazał na licytację medal z Mistrzostw Świata potrójnego dystansu Ironmana. Kiedy to usłyszałem zaniemówiłem.

- Ten medal? – zapytałem?

- Tak – odpowiedział

- Jesteś pewny? – dopytywałem.

- Tak – dopowiedział z jeszcze większym przekonaniem. – Może uda Wam się coś zebrać „na niego” - powiedział skromnie.

Następnego dnia Robert przywiózł mi z Elbląga ten właśnie medal i życzył powodzenia.

I tak właśnie rozpoczyna się aukcja medalu mistrza i rekordzisty świata – Roberta Karasia. Cały dochód zostanie przeznaczony na operację dla Zosi. (www.siepomaga.pl/zosia)

Marcin Dybuk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator