Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
19.07.2021 351

Maciej Chmura wygrywa połówkę w Bełchatowie!

Maciej Chmura okazał się najlepszy na dystansie 1/2 IM w Bełchatowie podczas trzeciej edycji LOTTO Triathlon Energy 2021. Najlepszą Panią na dystansie 1/2 IM okazała się Aleksandra Duda z Politechniki Gdańskiej. Punktualnie o 8:30 rozpoczęła się na Słoku rywalizacja na dystansie 1/2 IM.

Po pływaniu nie było niespodzianki jako pierwszy z wody wyszedł Maciej Chmura z ekipy Kaziki, drugi był Robert Filipiak, a trzeci Jakub Kimmer z Zelowa.

- Pływaniem triathlonu się nie wygrywa, ale można go przegrać – mówił na mecie Jakub Kimmer – Maciek Chmura wykorzystał swoją przewagę w pływaniu, wyszedł z wody przede mną, rowery pojechaliśmy bardzo podobnie, a na bieganiu pomimo walki nie udało mi się zniwelować straty do Maćka, gratuluję mu zwycięstwa.

Ostatecznie na mecie pierwszy był Maciej Chmura (Kaziki), drugi Jakub Kimmer (TTPSC), a trzeci triumfator z Gniewina Tomasz Kamiński (KS Perkun). Wśród kobiet na dystansie 1/2 IM zwyciężyła Aleksandra Duda (Politechnika Gdańska) przed Aleksandrą Piątek (Ręczno).

O 10:30 do walki stanęli triathloniści na dystansie 1/4 IM. Po pływaniu na czele stawki był Filip Szymonik, który miał ponad 2 minuty przewagi nad Hubertem Królem i prawie 100 sekund nad Markiem Pałysa. Szymonik niestety upadł na trasie rowerowej, kiedy sięgając po bidon wjechał w dziurę i nie ukończył rywalizacji. Kolejność na mecie była już zupełnie inna – zwyciężył Przemysław Szuder (Triangle Sport) przed Krzysztofem Nowakiem (Warach Rowery) i Piotrem Kowalczykiem (Kaziki). Wśród Pań najlepsza okazała się Marta Bukowska przed Katarzyną Janus (Kuźnia Triathlonu) i Joanna Spułtowską (Veolia).

Najpóźniej do rywalizacji przystąpili zawodnicy na najkrótszym dystansie. Tutaj po raz drugi w tym roku triumfował Piotr Łazaronek (Olimp Swim / Skawinski / Kropek), który wyprzedził Mateusza Mikołajczaka z Rumi i Mateusza Wróblewskiego (Bednarski Tri Team). W rywalizacji Pań najlepsza była Katarzyna Kęsikowska (Kaziki), druga na mecie zameldowała się Marta Michalec, a trzecia Anna Mudź.

LOTTO Triathlon Energy nie zwalnia tempa, przed zawodnikami jeszcze dwie imprezy, zapraszamy do sprawdzonych miejsc. Przypominamy, że start w trzeciej imprezie cyklu to walka o miejsca w klasyfikacji generalnej, w której czekają na zawodników liczne nagrody – między innymi szwajcarskie zegarki BALL, weekendowe pakiety pobytowe w Hotelu Seidorf Mountain Resort. Dodatkowo za trzeci start w cyklu organizator promuje rabatem 100 złotych.

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

#4 - 15 sierpnia 2021 - Chełmża LOTTO Triathlon Energy

#5 - 29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Partnerzy Bełchatów LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, AquaSpeed, BALL, Seidorf Mountain Resort, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator