Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
19.07.2022 1441

Lublin zakochany w triathlonie!

#imprezy, #Lublin

Debiutancka impreza LOTTO Triathlon Energy w Lublinie przechodzi do historii. Zawody z olbrzymią dawką pozytywnych emocji nad Zalewem Zemborzyckim zgromadziły wielu kibiców, którzy przyglądali się i dopingowali zawodników.

Tradycyjnie jako pierwsi do wody weszli zawodnicy dystansu 1/2 IM, ciekawostka na jaką warto zwrócić uwagę - po raz pierwszy w historii naszego cyklu pakiety odebrało 100% zgłoszonych zawodników! Do wody wskoczyli punktualnie o 8:30, pierwszy z wody wyszedł Piotr Saniawa z Lublina, 2 minuty za nim był Paweł Młodzikowski, a trzeci Jakub Bielecki z Warszawy. Paweł Młodzikowski przycisnął na rowerze, wyprzedził lidera po etapie pływackim i pewnie zwyciężył z przewagą ponad 20 minut. Trzecią pozycję utrzymał Jakub Bielecki. Wśród Pań najlepsza była Roksana Orzyszek z Rydułtów. 

Pętla kolarska poprowadzona przez las po ulicy Osmolickiej dawała zawodnikom komfort cienia oraz osłaniała od wiatru. To wszystko sprzyjało wysokim prędkościom na rowerze. Liderzy kręcili średnie prędkości ponad 40 km/h. 

Dyatsns 1/4 to popis Michała Liśeńskiego z Siemianowic Śląskich, który w pokonanym polu zostawił Marcina Pokrywińskiego z Warszawy oraz Tomasza Macha z Lublina. Wśród Pań wygrała lublinianka Eliza Pitura, którą bardzo ucieszyła możliwość startu na własnej ziemii - Cudowne uczucie wygrać u siebie! Dziękuję wszystkim za doping, jesteście niesamowici. Organizatorom dziękuję za piękną imprezę dopiętą na ostatni guzik. Super robota.  

Na najkrótszym dystansie zwyciężył Mateusz Tkaczyk z Puław, przed Marcinem Żelazko i Andrzejem Ignatowiczem z Warszzawy. Wśród Kobiet triumfowała Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego przed Karoliną Kochaniec Matuszak z Lublina i Larysą Liberką z Warszawy. 

Zawodnicy podkreślali doskonałą atmosfrerę panującą podczas imprezy i świetnie się bawili. 

Oficjalne wyniki - www.TimeRecords.pl

Zawody w Lublinie wsparli: Totalizator Sportowy właściel marki LOTTO (Partner Tyrularny), Województwo Lubelskie, Ball (Official Time Keeper), Aqua-Speed, AronPharma, Selgros Cash and Carry oraz Fundacja Rozwoju Sportu. 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator