Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
10.08.2020 1725

LOTTO Triathlon Energy Chełmża już za tydzień, są jeszcze wolne miejsca!

##CZASnaCIEBIE, #Chełmża

Już w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) drugi przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy, tym razem organizatorzy zapraszają do Chełmży koło Torunia. Wolne miejsca dostępne są na każdym z dystansów, rejestracja uczestników wyłącznie przez internet potrwa jeszcze do czwartku. Rywalizacja w Chełmży toczyć się będzie na dystansach 1/2, 1/4 oraz 1/8 IM.

Chełmża to malowniczo położone miasto na ziemi chełmińskiej, jej początki sięgają połowy XIII wieku. Atutem miasta jest znajdujące się w jego centrum, bardzo czyste jezioro Chełmżyńskie, to właśnie tam odbędzie się etap pływacki LOTTO Triathlon Energy.

Schody po wyjściu z wody!

Charakterystyczne dla rywalizacji w Chełmży są schody. Po wyjściu z wody, zawodnicy pokonują niezbyt długi dobieg do strefy zmian T1 i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie 72 stopnie, dzielące plażę od rynku miasteczka, gdzie zlokalizowana jest strefa zmian i meta zawodów.

Trasa rowerowa to bardzo dobrej jakości asfalt, tylko pierwsze kilkaset metrów to zabytkowy bruk, następnie po wyjechaniu na pętlę zawodnicy znajdują się na drodze z nową nawierzchnią. Jest to dojazd do autostrady A1 w kierunku Lisewa, przez Dżonowo i Dżonówko.

Bieg przez pomost wzdłuż jeziora

Atrakcją odrestaurowanego centrum Chełmży i strefy nad jeziorem Chełmżyńskim jest pomost biegnący na drugą stronę jeziora Chełmżyńskiego. To właśnie nim wiedzie trasa biegowa, po przebiegnięciu na drugą stronę jeziora zawodnicy wykonają pętlę i wrócą pomostem w okolice rynku i strefy zmian.

Finisz na chełmżyńskim rynku w rytmie DJ Gambita

Meta zawodów usytuowana będzie na Chełmżyńskim rynku, częściowo odrestaurowany zabytkowy rynek to serce miasta. Podczas LOTTO Triathlon Energy warto wsłuchać się w jego rytm, który tym razem będzie nadawany przez DJ Gambita. Maciej Turowski zagra dla uczestników LOTTO Triathlon Energy swoje ulubione bity i będzie zagrzewał do walki do samego końca. W Chełmży będą również z Wami nasi energetyczni konferansjerzy, czyli Tomasz Galiński oraz Marek Mróz.

Zgłoszenia otwarte do soboty na www.TimeRecords.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator