Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
13.09.2020 1129

Łazaronek, Frukacz, Goryński i Korulczyk najlepsi w Skarszewach – Starogardzie Gdańskim

Ostatnia odsłona piątej edycji cyklu LOTTO Triathlon Energy zakończyła się zwycięstwami Piotra Łazaronka i Danieli Frukacz (1/8 IM) oraz Dawida Goryńskiego i Oli Korulczyk (1/4 IM).

Poranek w Skarszewch był dość chłodny, a temperatura wody wskazywała 17,2 stopnia. Jako pierwsi do boju ruszyli zawodnicy 1/8 IM. Jak w procy wystrzelił Piotr Łazaronek, który 475 m w wodzie pokonał w zaledwie 5 minut i 27 sekund, zyskując już po pływaniu ponad 20 sekund przewagi nad Pawłem Traczykiem. Trzeci po pływaniu Kamil Frukacz tracił do prowadzącej dwójki niespełna minutę (51 sekund).

Prowadzący Łazaronek na rowerze jeszcze powiększył swoją przewagę, która na wjeździe do T2 wynosiła ponad 90 sekund. Straty na rowerze odrabiał walczący w czołowe miejsca w generalce Piotr Bronakowski, pomimo 13 lokaty po pływaniu, w T2 zameldował się już jako trzeci, zyskując dodatkowo ponad minutę do Marcina Waniewskiego, z którym walczył w generlace o zwycięstwo w cyklu LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM.

Wśród Pań zwyciężyła Daniela Frukacz z Tczewa, druga na mecie zameldowała się Aleksandra Duda z Gdańska, a trzecia Magdalena Musiał z Trąbek Małych.

Bezkonkurencyjny Dawid Goryński

Na popularnej ćwiartce bezkonkurencyjny dla rywali okazał się Dawid Goryński, zawodnik UKS TRS Susz zdeklasował rywali notując ponad 10 minut przewagi na mecie nad drugim Piotrem Pawleczykiem, trzeci był Paweł Juśkiw z ekipy Bike U Up.

Wśród Pań równych sobie nie miała Ola Korulczyk, czyli Biegająca Bio Mama, której przewaga na mecie nad drugą Dezyderią Pawlak wynosiła ponad 20 minut. Jako trzecia do mety dotarła Natalia Zeszutek z ComplexSport / Tri Ladies.

Lekarze walczyli o Mistrzostwo Polski

Dodatkową klasyfikacją podczas Skarszewy – Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy były mistrzostwa Polski Lekarzy na dystansach 1/4 i 1/8 IM. W tej klasyfikkacji nagrodzono trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn.

Pełne wyniki kategorii Mistrzostw Polski Lekarzy: 1/8 IM - TUTAJ, 1/4 IM - TUTAJ

Janusz Stankowiak zaprasza za rok!

Zawody, krótko podsumował prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak

- Bardzo dziękuję wszystkim za udział, gratuluję organizatorom, że ta impreza doszła do skutku, bo wcale nie było to aż takie pewne. Widzimy się w komplecie za rok!

Wyniki zawodów:

1/4 IM – TUTAJ

1/8 IM - TUTAJ

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Burmistrz Skarszew Pan Jacek Pauli

Prezydent Starogardu Gdańskiego Pan Janusz Stankowiak

Rumia czeka i zaprasza!

Już 11 października odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie LOTTO Duathlon Energy w Rumi. Zgłoszenia na zawody są jeszcze otwarte, do dyspozycji pozostało około 20 miejsc do wypełeniania limitu w wyścigu Age Group. Zgłoszenia prowadzone są na platformie TimeRecords.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator