Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
12.06.2019 661

Kornelka na starcie! LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku już 30 czerwca

##CZASnaCIEBIE, #lidzbark welski

To będzie wyjątkowa edycja LOTTO Triathlon Energy! Już 30 czerwca triathloniści opanują Lidzbark na wodzie i na lądzie. Trzymamy kciuki zawsze za każdego zawodnika, ale tym razem największa uwaga będzie skierowana na 4-letnią Kornelkę i jej mamę Ewę. 

Never Ever Give Up!

Kim jest Kornelka? Ma niecałe 4-latka i ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Kornelia jest dzieckiem niepełnosprawnym, ale, co ciekawe, uwielbia sporty ekstremalne. Pierwszy zjazd na nartach w specjalistycznym sprzęcie zaliczyła mając 2,5 roku! Na swoim koncie ma również zjazd w parku linowym, śmiejąc się na głos! Teraz czeka ją kolejne wyzwanie - triathlon! Fundacja NEGU chce pokazać, że z dzieckiem niepełnosprawnym można normalnie żyć. 

- Siedzenie w domu, brak aktywności powoduje, że niepełnosprawnymi staje się cała rodzina. My chcemy pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego już 30 czerwca wystartujemy z Kornelką w LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku - mówi Marek Pałysa, wiceprezes Fundacji NEGU. 

- Kiedy urodziła się Kornelka byliśmy bardzo szczęśliwi. Wyobrażaliśmy sobie jak będą bawić się ze starszym bratem Aleksandrem. Czekaliśmy na ich kłótnie, zabawy, jak będziemy ich uczyć jeździć na nartach. Ciężkie napady padaczkowe zaczęły się praktycznie od pierwszej dobry po przyjściu Kornelki na świat. Z czasem ich liczba tylko wzrastała. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu, agresywnej terapii sterydowej, udało się ustabilizować jej stan. Rokowania były jednak straszne: Kornelka miała być dzieckiem przykutym do łóżka - mówi Ewa Kawulok-Matkowska, mama Kornelii. 

Rodzice są przekonani, że obecnie dla Kornelki idealna będzie delfinoterapia. Niestety, jest bardzo kosztowna. Delfinoterapia polega na bezpośrednich sesjach ćwiczeń przy udziale delfinów. Emitują one wiązki ultradźwięków, które działają terapeutycznie i wpływają na regenerację komórek. Dla Kornelki wydają się najlepszą metodą, tym bardziej, że przez Fundację NEGU nazywana jest małą rybką. 

Kornelia wraz z mamą wystartuje na dystansie 1/8 IronMan! Ewa Kawulok-Matkowska popłynie na dystansie 475 metrów ciągnąc za sobą ponton, w którym będzie jej córka. Następnie w strefie zmian Kornelia wsiądzie do specjalnej przyczepki, która będzie zaczepiona do roweru szosowego, którym jechać będzie jej mama. Przed nimi 22,5 km trasy rowerowej. W drugiej strefie zmian przyczepka zostanie zastąpiona wózkiem. Ostatnie 5 km biegu Kornelka pokona w wózku, który będzie pchany przez jej mamę!

Garść emocji w Lidzbarku!

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku, 30 czerwca 2019 roku, zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: 1/8 Ironman, 1/4 tego dystansu i popularnej “połówce”, czyli 1/2 Ironman. Startujący mają do przepłynięcia odpowiednio 475, 950 i 1900 metrów, do przejechania na rowerze 22,5, 45 i 90 kilometrów, a całą rywalizację kończą biegiem 5,25 km, 10,5 km i 21,1 km. Rywalizacja odbywa się indywidualnie oraz w sztafetach. Pierwsi do wody wejdą triathloniści, którzy będą walczyć na najdłuższym dystansie. Start o 9. Następnie o 11 zawodnicy dystansu 1/4 IM i w samo południe najkrótszy dystans. 

Jak zwykle dla zawodników w Lidzbarku czeka wiele atrakcji, bo to najbardziej rodzinna impreza w Polsce. 

- Zaprosiliśmy do współpracy, podobnie jak w ubiegłych latach, koła gospodyń wiejskich, które przygotowują pyszne potrawy dla zawodników i kibiców. Potrawy są daniami lokalnymi przygotowanymi z darów ziemi i mazurskich lasów. A kto przyjedzie do Lidzbarka z dziećmi również nie będzie się nudził, bo przed odprawą techniczną w sobotę odbędzie się Energy KidsRun – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. 

Najmłodsi rywalizują w sobotę!

W sobotę od godziny 18:00 wystartuje Energy KidsRun na dystansach: 200 m, 500 m oraz 1000 m. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do 15 roku życia. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal.

Zawody w Lidzbarku są trzecią odsłoną LOTTO Triathlon Energy. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Gniewinie, Starogardzie Gdańskim  i Skarszewach. Teraz czas na Lidzbark Welski!

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

30 czerwca - LOTTO Triathlon Energy Lidzbark Welski

21 lipca - LOTTO Triathlon Energy  Bełchatów

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża 

25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszenia – www.TimeRecords.pl

 
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator