Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Triathlon energy

30.03.2018 2366

Inauguracja pomorskiego tri sezonu w Gniewienie

Sześć miejscowości. Rywalizacja na trzech dystansach. Na każdym sztafety. Biegi dla dzieci. Rodzinna atmosfera m.in. strefa finiszera dla wszystkich. Żadnego stania za płotem. Dobre jedzenie i profesjonalnie przygotowane zawody. Tak w skrócie zapowiada się Triathlon Energy 2018.

Po pierwsze Gniewino (27 maja). Inauguracja tri sezonu na Pomorzu. Już przed rokiem impreza cieszyła się dużą popularnością. Zapisało się 500 osób. Na mecie zameldowało 439 zawodników. Piękna pogoda, wymagająca trasa rowerowa z trudnym podjazdem z kilkuprocentowym nachyleniem i niepowtarzalna atmosfera, to tylko niektóre atuty Gniewino Triathlon Energy, które podkreślali zawodnicy.

Bohater wzgórza

- Na podjeździe przeklinałam organizatorów, ale jak już dotarłam do mety to pomyślałam sobie, że to była świetna zabawa i cieszyłam się, że pokonałam ból i wjechałam na górę – powiedziała Ewa „Malika” Szyc, ambasadorka ubiegłorocznego cyklu.

Jedną z dodatkowych rywalizacji w Gniewinie była walka o tytuł Hill Hero – bohatera wzgórza. Ten przypadł zawodniczce i zawodnikowi, którzy najszybciej pokonali prawie dwukilometrowy podjazd z kilkuprocentowym nachyleniem. Nie inaczej będzie w tym roku.

- Wiele wskazuje na to, że w tym roku będzie działo się jeszcze więcej – mówi Aldona Dybuk z Energy Events, właściciela marek Triathlon Energy i Duathlon Energy. – Spodziewamy się większej liczby zawodników, uruchomiliśmy sztafety także na dystansie 1/8, a także odbędą się biegi dla dzieci.

Biegi dla dzieci

Biegi dla najmłodszych na stałe się wpiszą się w krajobraz imprez Triathlon Energy. Dzieci i młodzież rywalizować będzie na trzech dystansach. Maluchy 1-6 lat na 200 metrach, 7-11 lat na dystansie 500 metrów, a 12-15 przebiegną się po kilometrowej trasie. Möller’s Energy KidsRun odbędą się w czterech, z sześciu lokalizacji. We wspomnianym Gniewinie, w Lidzbarku, Chełmży i Mrągowie.

Na każdym dystansie sztafety

Drugą nowością będą sztafety na wszystkich dystansach. Do tej pory drużyny mogły ścigać się na dystansie 1/2 IM i o połowę krótszym. W 2018 roku czas na ekipy, które będą rywalizowały także na dystansie 1/8 IM. Dla najlepszych w kategorii OPEN przygotowano nagrody finansowe, a dla zawodników w grupach wiekowych atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. vouchery, które zawodnicy będą mogli sami wymienić na potrzebny sprzęt. Organizatorzy przygotują także bogate pakiety startowe, a w nich m.in. gadżety: ręczniki, czapki, poradnik kulinarny, kosmetyczka i kosmetyki, batony czy wydanie specjalne gazety „Aktywni – swim, bike, run”.

Żadnego stania pod płotem

W 2018 roku nie zabraknie atrakcyjnej strefy finiszera, w których zawodnicy razem z najbliższymi będą mogli spędzać czas i cieszyć  się ze startu w zawodach.

- Żadnego stania pod płotem – przekonuje Adam Greczyło z Energy Events. - Zależy nam, aby zawodnicy jak najlepiej czuli się podczas Triathlon Energy. A jak odpoczywać, delektować się zwycięstwem to tylko z bliskimi.

Będzie też coś dobrego na ząb na mecie oprócz owoców i napojów. W 2017 roku była  m.in. zupa, pierogi i smażone warzywa. Menu przypadło do gustu zawodnikom, tak więc będzie i w 2018 roku.  

Atmosfera najważniejsza

Nie zabraknie nietuzinkowych konferansjerów i DJ’a. Marek Mróz, Tomasz Galiński i Marcin Pacyno przy rytmach zagranych przez  DJ Gambita sprawią, że mimo zmęczenia, na ostatnich metrach zawodnicy dostaną energetycznego kopa, a na metę po czerwonym dywanie  wbiegną uśmiechnięci i szczęśliwi.

Z Gniewina cykl Triathlon Energy przeniesie się do Starogardu Gdańskiego. W tym roku zawody wyjątkowo odbędą się w sobotę, 16 czerwca. Tak jak przed rokiem podczas zawodów będą dwie strefy zmian. Pierwsza nad jeziorem, druga w centrum miasta.  Tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca cykl zawita do Lidzbarka Welskiego. Następny będzie Bełchatów. W sierpniu triathlon zawita po raz pierwszy do Chełmży, koło Torunia. To miasteczko stworzone do rozgrywania właśnie takich zawodów. Koniec zwieńczy dzieło w Mrągowie w pierwszy weekend września.

A tak prezentuje się cały kalendarz Triathlon Energy 2018:

Triathlon Energy #1 Gniewino - 27 maja 2018

Triathlon Energy #2 Starogard Gdański - 16 czerwca 2018 (sobota)

Triathlon Energy #3 Lidzbark Welski – 1 lipca 2018

Triathlon Energy #4 – Bełchatów - 22 lipca 2018 

Triathlon Energy #5 – Chełmża - 19 sierpnia 2018

Triathlon Energy #6 – Mrągowo – 2 września 2018

Dodatkowe informacje na www.TriathlonEnergy.pl, zapisy www.timerecords.pl

Warto także podkreślić, że w tym roku obok cyklu Triathlon Energy firma Energy Events zaprasza również na cykl Duathlon Energy, zakończony Mistrzostwami Polski na dystansie standard (10-40-5). Więcej informacji na www.DuathlonEnergy.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator