Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
17.11.2021 2225

Gniewino otworzy siódmy sezon LOTTO Triathlon Energy!

##CZASnaCIEBIE, #gniewino, #imprezy

Gniewino po raz kolejny otworzy cykl LOTTO Triathlon Energy! Impreza ze słynnym podjazdem odbędzie się 29 maja 2022 roku (niedziela).  Zgłoszenia na zawody w Gniewinie ruszą już 6 grudnia o godzinie 12:00.  

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny otwieramy sezon triathlonowy na Pomorzu właśnie w Gniewinie. Mam jednocześnie nadzieję, że życie wróci już do normalności i w Gniewinie ponownie będzie z nami ponad 500 zawodników. Szykujemy kilka niespodzianek i dodatkowych atrakcji, o których będziemy sukcesywnie informować w naszych mediach społecznościowych – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło

Gniewino to trasa pływacka w jeziorze Żarnowieckim, trasa kolarska ze słynnym podjazdem pod zbiornik oraz płaska trasa biegowa. Wszystko zaczyna się i kończy na terenie Stolemowej Groty w Nadolu, bowiem tutaj zlokalizowana jest strefa zmian, a także start, meta, strefa expo i strefa finiszera.

- Zawody triathlonowe już od sześciu lat goszczą w naszej gminie i wpisują się w kalendarz wydarzeń sportowych na terenie gminy Gniewino. W nowoczesnych społeczeństwach ery globalizacji sport jest jedną z ważnych wartości kulturowych, wpływających na rozwój człowieka, jego zdrowie i jakość życia. Z tych względów Gniewino jest żywotnie zainteresowana rozwojem i upowszechnianiem różnych form sportu. Serdecznie zapraszam do sportowej rywalizacji na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Gniewino – Zbigniew Walczak.

Podczas imprezy w Gniewinie tradycyjnie wyłonimy najlepszą góralkę i najlepszego górala w triathlonie. Na odcinku podjazdu pod zbiornik wprowadzony zostanie dodatkowy pomiar czasu. Zawodnicy na dystansie połówki pokonają podjazd 4 razy, na ćwiartce dwukrotnie a na najkrótszym dystansie jeden raz.

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator