Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
31.05.2017 1828

Gniewino 2017 przechodzi do historii

#gniewino, #imprezy

Na najdłuższym dystansie najlepszy okazał się Paweł Miziarski (TORUS Triathlon Team), który prowadził w rywalizacji od początku do końca. Pomimo trudnej trasy rowerowej, na której zawodnicy dystansu 1/2 IM musieli aż cztery razy pokonać podjazd pod zbiornik w Gniewinie Miziarski zanotował czas 4:29:34. Wśród kobiet triumfowała Anna Żychska (Velocity Warsztat Treningu).

Na dystansie 1/4 IM rywalom szans nie dał Daniel Formela (KM Sport / Czaja Trening System), który o ponad 3 minuty wyprzedził Pawła Najmowicza (Tri NEGU). Wśród Pań na tym dystansie najlepsza okazała się Paulina Załucka (Czaja Traning System). Najkrótszy dystans 1/8 IM to dominacja Igora Siódmiaka (MKP Szczecinek Triathlon), ale trzecia w klasyfikacji generalnej była wracająca do pełnej formy Marta Łagownik (Smaruj na Trening Team).

Zobacz także: Szczegółowe wyniki Gniewino Triathlon Energy 2017

Ponad wszystko podkreślić należy znakomitą pracę wolontariuszy i służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie imprezy - zarówno Policja jak i OSP dobrzw wykonały swoją pracę, dzięki czemu impreza odbyła się bez żadnych wypadków i kolizji.

- Gniewino ma piękne warunki do uprawniania triathlonu, jest jezioro Żarnowieckie, malownicza i wymagająca trasa kolarska, jest także trasa biegowa. Mam nadzieję, że zawody jak i cała otoczka, którą stworzyliśmy spodobała się zawodnikom i za rok wrócimy do Gniewina - powiedziała Aldona Dybuk, dyrektor PR w firmie Energy Events, która organizuje cykl Triathlon Energy.

Triathloniści wywoływali także pozytywne reakcje wśród mieszkańców okolicznych wiosek, którzy tłumnie kibicowali zawodnikom na trasie imprezy. Atmosfera i święto triathlonu podobało się na tyle, że już dzisiaj w imieniu wójta gminy Gniewino zapraszamy na Gniewino Triathlon Energy 2018, które odbędzie się w dniach 26 - 27 maja 2018. Do zobaczenia!

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator