Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
30.05.2024 246

Czas rozpocząć dziewiąty sezon Triathlon Energy!

Sezon triathlonowy rozkręca się z dnia na dzień i weekendu na weekend. Ruszamy z dziewiątą edycją cyklu Triathlon Energy. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w Lublinie. W niedzielę 2 czerwca zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach. Będzie także rywalizacja sztafet oraz biegi dziecięce. A więc dla każdego coś miłego.

Inauguracja dziewiątego sezonu Triathlon Energy to malownicze tereny przy Zalewie Zemborzyckim. W programie rywalizacja na dystansie 1/4 oraz 1/8 Ironman. A więc odpowiednio 950 metrów pływania – 45 km jazdy rowerem - 10,55 km biegu i 475 metrów pływania -22,5 km jazdy rowerem - 5,25 km biegu.

To także rywalizacja sztafetowa na tych samych dystansach. Sztafeta składa się z dwóch lub trzech osób, czyli jedna osoba może rywalizować w maksymalnie dwóch dyscyplinach (np. pływanie i bieg).

Zawody w Lublinie są także etapem Pucharu Lubelszczyzny w triathlonie (wraz z Triathlonem w Zimnej Wodzie). W tym roku zmieniają się zasady. Najważniejsza to brak konieczności startu na tym samym dystansie w obu imprezach. Wręczenie nagród w ramach Pucharu nastąpi podczas ceremonii dekoracji po zawodach Triathlon Energy w Lublinie.

Przypominamy, że osoby zgłoszone na Triathlon w Zimnej Wodzie mają do dnia startu 40 złotych rabatu na nasze zawody. Przed dokonaniem płatności za start w Lublinie prosimy o kontakt mailowy w celu uzyskania kodu rabatowego. 

Triathlon Energy Lublin 2024 to także Energy Kidsrun, a więc trzy biegi dla dzieci na dystansach dostosowanych do wieku uczestników; 200 m (do 6 lat), 500 m (7-11 lat), 1.000 m (12- 15 lat). Start biegów dziecięcych jest zaplanowany po zakończeniu rywalizacji triathlonistów, o godzinie 14:00. Wszystko po to, aby zawodnicy mogli dopingować swoje pociechy. 

Zapisy, zarówno na triathlon, jak i biegi dziecięce znajdują się TUTAJ

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy na dystansie 1/8 IM, którzy wystartują punktualnie o godzinie 9:30, zwycięzcy na mecie spodziewani są około 10:30. Natomiast zawodnicy na dystansie 1/4 IM wyruszą do rywalizacji o godzinie 10:45, pierwszego zawodnika na mecie spodziewamy się około 12:45.

Wróćmy do triathlonu, a dokładnie do informacji o trasie, na której odbędzie się rywalizacja. Pływamy na trasie wytyczonej bojami na Zalewie Zemborzyckim. Głębokość zbiornika do 6 m. Start z wody.

Trasa rowerowa lekko pofałdowana wytyczona na krótkiej pętli o długości 5,6 km. Zawodnicy mogą przez cały czas obserwować sytuację na trasie. Kask sztywny obowiązkowy na całej trasie kolarskiej do momentu odwieszenia roweru. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty.

Zawody odbywają w konwencji bez draftingu. Dozwolone rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe. Na trasie rowerowej zawodnicy są zobowiązani do poruszania się prawą stroną jezdni oraz do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Obowiązuje zakaz używania słuchawek do odbioru sygnałów pod groźbą dyskwalifikacji.

Jedna pętla trasy biegowej liczy ok. 2,6 km i przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.

Biuro zawodów oraz strefy zmian T1 i T2 znajdują się na Parkingu Dąbrowa Osmolicka. Strefa finiszera przy Zalewie. Wjazd od strony ul. Osmolickiej.

 

Miasto gospodarz: Lublin

Partner Główny: No Limits by Itaka

Official Time Keeper: Ball

Partner odżywczy: AronPharma

Partnerzy cyklu Triathlon Energy: Transgourment, Dr. Oetker.

Patron medialny: triathlonlife.pl

 

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin.

Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator