Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
26.11.2021 2469

Chełmża zaprasza triathlonistów 14 sierpnia 2022!

##CZASnaCIEBIE, #imprezy

Chełmża zaprasza triathlonistów po raz kolejny 14 sierpnia 2022 roku. Zawody cyklu LOTTO Triathlon Energy odbędą się już po raz piąty, od 2018 roku miasteczko położone nad jeziorem Chełmżyńskim zachwyca triathlonistów.   

W roku 2021 Chełmżą zachwycił się Tomasz Karolak, popularny aktor stanął na starcie dystansu 1/8, a na mecie obiecał, że pojawi się w Chełmży ponownie w roku 2022 – Za rok będę na pewno! – mówił na mecie Karolak, a dodatkowo obiecał kibicom, że etap biegowy pokona w kożuchu.

- Chełmża zachwyciła nie tylko Tomasza Karolaka, od 2018 roku zachwyca nas i wszystkich zawodników, którzy licznie zjawiają się na starcie tych zawodów, co nas jako organizatorów bardzo cieszy – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło

Zdecydowanym plusem zawodów w Chełmży jest jezioro, które od rynku i centrum miasta dzielą tylko słynne schody. Trasa rowerowa to doskonałej jakości asfalt, jest lekko pofałdowana ale bardzo prosta i szybka. Na trasie biegowej atrakcją jest pomost wzdłuż jeziora Chełmżyńskiego, po którym zawodnicy przebiegają na drugą stronę miasta.

- Czekamy na tą imprezę co roku, bo to jest fantastyczne wydarzenie. Rozmawiam z zawodnikami, którzy na co dzień nie bywają w naszym mieście i im się tutaj podoba, to jest dla nas największa wartość – mówi burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński.

Zawody w Chełmży rozegrane zostaną na trzech dystansach 1/2, 1/4 i 1/8, na każdym dystansie możliwość rywalizacji samodzielnie lub w sztafecie.

- Jeżeli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli to tradycyjnie w Chełmży zorganizujemy zawody biegowe dla najmłodszych, które zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem miejscowej społeczności – dodaje Greczyło.  

Rejestracja na cykl LOTTO Triathlon Energy wystartuje 6 grudnia 2021 o godzinie 12:00.

Partnerzy Chełmża LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, miasto Chełmża, Powiat Toruński, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator