Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
31.07.2019 1730

Chełmża ugości LOTTO TRIATHLON ENERGY po raz drugi!

Trudno w to uwierzyć, ale tak to prawda -  w najbliższy weekend (4 sierpnia) w Chełmży odbędą się przedostatnie zawody LOTTO Triathlon Energy w 2019 roku! Jeszcze nie tak dawno sezon rozpoczynaliśmy w Gniewinie, następnie uczestnicy wylewali siódme poty w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach, Lidzbarku, a ostatnio w Bełchatowie. „Machina” firmy Energy Events się nie zatrzymuje i już gorąco zaprasza na kolejne triathlonowe emocje - tym razem w urokliwej Chełmży. 

Chełmża po raz drugi będzie gościć cykl imprez LOTTO Triathlon Energy. Start zawodów zlokalizowany jest nad jeziorem Chełmżyńskim, w którym kilkuset uczestników rozpocznie etap pływacki. Warto podkreślić, że głębokość jeziora wynosi do 27 metrów. Od wielu lat w tym miejscu rozgrywane są zawody motorowodne. 

W tym roku do Chełmży zjedzie bardzo silna grupa polskich triathlonistów. Paweł Miziarski, który wygrał Bełchatów LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/2 IronMan, tym razem podejmie wyzwanie i spróbuje pokonać Macieja Chmurę, mistrza Polski na pełnym dystansie IronMan z 2018 roku. Rywalizacja zapowiada się wyśmienicie, tym bardziej, że Chmura w Chełmży zamelduje się ze swoją drużyną GVT BMC Team. 

- Kończymy właśnie zgrupowanie na którym budowaliśmy formę na druga cześć sezonu. Wyścig w Chełmży będzie dla nas pierwszym startem w „nowym rozdaniu”. To dobra okazja, żeby sprawdzić swoją formę i wskoczyć na najwyższe obroty. Pierwszy raz pojawimy się na LOTTO Triathlon Energy jako drużyna. Wcześniej startował u Was Maciej Chmura, a w tym roku Michał Nawracaj. Słyszeliśmy wiele pozytywów na temat organizacji i trasy, dlatego wszyscy zawodnicy zgłosili chęć startu w tej imprezie. Nie możemy się już doczekać i jestem przekonany, że nasi zawodnicy będą chcieli powalczyć o jak najwyższe lokaty - mówi trener drużyny, Zbigniew Gucwa

- Mam swój określony plan i taktykę na te zawody. Zawsze staram skupić się na swoich działaniach i unikać błędów, bo dzięki temu mogę liczyć na dobry rezultat. Osobiście nie znam Pawła, ale widziałem że wygrał ostatnio zawody w Bełchatowie. Z tego co wiem, to będzie jeszcze kilku mocnych zawodników na starcie więc zapowiada się ciekawa rywalizacja - komentuje Maciej Chmura.

- Nie ukrywam, że start w Chełmży będzie dla mnie sporym znakiem zapytania. Jestem świeżo po ciężkim zgrupowaniu z moją drużyną GVT BMC Triathlon Team i wystartuję z minimalnego odpuszczenia na jeden dzień przed startem. Wiem, że pojęcie "start treningowy" jest w social media nadmiernie używane, ale w tym okresie naprawdę jestem skupiony na cyklu treningowym pod dystanse długie. Wyścig w Chełmży potraktuję bardzo ambitnie i nawet w przypadku słabej dyspozycji dam z siebie 110%. Dla mnie to będzie świetny test i sprawdzian, który pokaże w którym miejscu znajduje się z moją formą przed Mistrzostwami Polski na dystansie długim i Ironman Barcelona - dodaje. 

- Ten wyścig jest dla mnie kolejnym przetarciem w przygotowaniach do debiutu na dystansie Ironmana. Cieszę się, że wystartuję w Chełmży i będę mógł rywalizować z ubiegłorocznym Mistrzem Polski. To mój czwarty weekend startowy z rzędu. W końcu wszystko wróciło do normy i nie ma śladu po kłopotach zdrowotnych na początku sezonu. Dobrze przepracowałem zimę i wiem, że w drugiej części sezonu to zaprocentuje - mówi Paweł Miziarski.

 

Kto oprócz Chmury z GVT BMC Team pojawi się w Chełmży?

Tomasz Brembor, mistrz Polski na dystansie średnim 2018, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM

Paulina Klimas, młodzieżowa mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim (2017) i olimpijskim (2015, 2017), wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/4 IM

Paulina Kotfica, mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim 2015, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM

Robert Wilkowiecki, drużynowy wicemistrz Polski w sztafecie mix 2017, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy 1/4 IM

 

Chełmża po raz drugi

- Lubię startować z roku na rok w nowych miejscach. Cieszę się, że Chełmża w swoim debiucie wypadła świetnie - mówiła Karola na mecie w poprzedniej edycji. 

- Miejsce jest niesamowite! Rynek miasta Chełmży jest cudowny, a do plaży jest kawałeczek. Takich imprez w tym mieście powinno być o wiele więcej! - dodawał Dariusz.

To tylko wycinek zeszłorocznych opinii uczestników, którzy jako pierwsi przetestowali chełmżyńską triathlonową trasę. Warto dodać, że na zawodników po raz kolejny czeka podbieg po etapie pływackim złożony z 47 schodów. Tak, to nie żarty! 

- Bardzo się cieszę, że organizatorzy po raz drugi nam zaufali i będziemy mogli gościć w Chełmży LOTTO Triathlon Energy - mówi burmistrz Chełmży, Jerzy Czerwiński. - Widziałem wiele imprez nad jeziorem chełmżyńskim, ale to co działo się w rok temu przeszło moje oczekiwania. To szczególne wydarzenie w naszym letnim kalendarzu, bowiem triathlon uprawiają wyjątkowi ludzie - dodaje. 

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Chełmży zawodnicy tradycyjnie wystartują na trzech dystansach - 1/2, 1/4 oraz 1/8 IM. Dodatkowo toczyć się będzie rywalizacja w sztafetach. Jako pierwsi do wody wejdą zawodnicy tzw. połówki, którzy już o 9 zapoczątkują „pralkę” w jeziorze Chełmżyńskim. 

Od soboty 3 sierpnia w Biurze Zawodów będzie można nabyć biografię Ryszarda Szurkowskiego. Wydawca książki cały dochód przekaże na rehabilatację wybitnego polskiego kolarza. Cena 30 zł.

 

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża 

25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszeniawww.TimeRecords.pl

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator