Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

#3 Lidzbark Welski: Przyjedź z rodziną. Dwa dni atrakcji i emocji

Triathlon energy

20.04.2017 2391

#3 Lidzbark Welski: Przyjedź z rodziną. Dwa dni atrakcji i emocji

Sobota to zawody dla dzieci, warsztaty kulinarne, cross kajaki oraz spotkanie z Marcinem Koniecznym, który opowie m.in. o przygotowaniach do startu Ironman na Hawajach. A w niedzielę  duża dawka emocji i adrenaliny. Zawody na trzech dystansach oraz rywalizacja sztafet. W tym dniu będą także specjalne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.

Kiedy po raz pierwszy Lidzbark Welski, nie mylić z Warmińskim, debiutował na mapie polskiego triathlonu, chyba nikt nie spodziewał się efektu końcowego. Do mało znanej miejscowości na Warmii i Mazurach zdecydowało się przyjechać 200 zawodników. Niemal wszyscy byli zaskoczeni zarówno warunkami i infrastrukturą w miasteczku, jak i przyjęciem przez mieszkańców, którzy tłumnie kibicowali na trasie rowerowej i biegowej.

Pływanie kajakiem okazało się nie lada wyczynem podczas Cross Kajaków 2016

Warsztaty kulinarne i cross kajaki

- Ludzie wystawili przed domami stoliki, pili kawę, zajadali ciasto i nam kibicowali – mówiła Iwona Sawicka już na mecie usytuowanej na stadionie miejskim. – Start w Lidzbarku był moim dziesiątym i nigdy nie spotkałam się z taką atmosferą.

A w tym roku ma być jeszcze lepiej. Wspólnie z władzami miasta przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji, które rozłożone zostaną na dwa dni, 1-2 lipca 2017 roku.

W sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych lidzbarski MOSiR planuje zawody dla dzieci. Będą między innymi biegi na różnych dystansach. Około godziny 15 Malika, jedna z najbardziej charyzmatycznych szefowych kuchni  poprowadzi warsztaty kulinarne, podczas których razem z zaproszonymi gośćmi na oczach publiczności, opowiadając o tym co robi, przygotuje specjalne dania. Każdy będzie  mógł spróbować smakołyków. A że będą to niezapomniane smaki, mogła się przekonać Agnieszka Jerzyk, która na zaproszenie szefowej kuchni oraz Triathlon Energy w październiku 2016 roku wzięła udział w inauguracji jesiennego menu w Restauracji Malika w Gdyni.

- Jedzenie było przepyszne. Już dawno nie miałam okazji smakować takich niesamowitych potraw – mówiła tuż po imprezie jedna z najlepszych polskich triathlonistek.

Od lewej: Agnieszka Jerzyk, Malika i Aldona Dybuk (dyrektor marketingu i PR Triathlon Energy)

Charytatywnie dla potrzebujących

A co przygotowywać będzie Malika? O tym więcej już wkrótce na naszej stronie. Póki co wiemy, że dania trafią do wszystkich, którzy będą chcieli ich spróbować i wrzucą symboliczne parę złotych do puszki, która zasili przygotowywany cel charytatywny.

A jeśli o celach charytatywnych już mówimy, to warto wspomnieć także drugą edycję cross kajaków pod patronatem Marcina Koniecznego, vel. MKON. Ta rywalizacja dla wszystkich odbędzie się także w sobotę, nad jeziorem w Lidzbarku. Każdy kto wrzuci do puszki minimum pięć zeta będzie mógł rywalizować w parach na specjalnie przygotowanej trasie. W pierwszej części będzie trzeba wykonać trzy, cztery zadania crossowe na plaży, następnie wskoczyć do kajaka, dopłynąć do bojki na jeziorze, jak najszybciej wrócić i ponownie zmierzyć się z tymi samymi zadaniami siłowymi.

- To nie będzie nic trudnego. W tych zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa – mówi Aldona Dybuk z Triathlon Energy. – W ubiegłym roku rywalizowali ze sobą zarówno dzieci jak i dorośli. Było dużo śmiechu, a to najważniejsze.

Marcin Konieczny (MKON) jako jeden z pierwszych zawodników wrzucił umowne wpisowe "co łaska" do puszki i wystartował w Cross Kajakch 2016

MKON i Hawaje

- Pieniądze będziemy zbierać na Nidzicki Fundusz Lokalny, a  dokładnie na stypendia dla dzieci, które dobrze się uczą – dodaje Marcin Konieczny.

Jeszcze w sobotę w  sali kinowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury zaplanowano spotkanie z Marcinem Koniecznym, który opowie m.in. o przygotowaniach do październikowego startu na Hawajach. Będzie także okazja do rozmowy z popularnym MKON-em.

Niedziela to już zawody na trzech dystansach. Pierwsi do rywalizacji ruszą zawodnicy na dystansie 1/2 IronMan. Zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Później tzw. ćwiartka (1/4 IM). Także indywidualnie i w sztafetach, a na koniec najkrótszy dystans –  1/8 IronMan.

Wszystkie drogi w pierwszy weekend lipca zaprowadzą Was do Lidzbarka, jest na prawdę blisko...

Nie tylko zawodnicy

I tak samo jak w ubiegłym roku, kiedy zawodnicy będą rywalizować na trasach, na stadionie miejskim Nadleśnictwo Lidzbark przygotuje atrakcje dla dzieci. Będzie edukacyjna przyczepa, konkursy i inne atrakcje. A dla tych, którzy zgłodnieją  stoiska ze smakołykami za drobną opłatą. W tym roku, w odróżnieniu od zeszłego, w strefie finischera, gdzie zawodnicy po ukończeniu otrzymają posiłek regeneracyjny będą mogli za kilka złotych posilić się ich najbliżsi.

Jedno jest pewne. Warto zaplanować pierwszy weekend w Lidzbarku Welskim, bo zabawa będzie nie tylko dla startujących, ale także dla ich rodzin.  Liczymy na wysoką frekwencję!

Do zobaczenia na Warmii i Mazurach! A może spotkamy się także w innych lokalizacjach cyklu Triathlon Energy.

28 maja 2017 #1 Gniewino

18 czerwca 2017 #2 Starogard Gdański

2 lipca 2017 #3 Lidzbark Welski

23 lipca 2017 #4 Bełchatów

27 sierpnia 2017 #5 Mrągowo

Zapisy na zawody tutaj: www.timerecords.pl

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Warmińsko - Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Starosty Powiatu Działdowskiego, a gospodarzem jest Miasto i Gmina Lidzbark.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator